Robert Downey Jr. Rolü Bıraktığında Iron Man Kaybolabilir


Iron Man sadece yüksek teknolojili bir zırh giymiş ve her an kendini yok edebilecek potansiyelde bir dahi olabilir. Fakat bu herkesin Iron Man olabileceği anlamına gelmiyor. Captain America: Civil War yönetmenlerinden Joe Russo bu konu hakkında konuştu.

Robert Downey Jr.’ın Marver ile anlaşması sona erdikten sonra Tony Stark rolünü başka birinin oynayıp oynamayacağı sorusunu yanıtlayan Russo, “Robert’ın yerini doldurmak çok zor. O Dünya’nın en büyük film yıldızı.” dedi.

Ünlü yönetmen ayrıca, “Ona daha yakından bakarsak hiç bir aktör onun performansına yaklaşamayabilir. İnanılmayacak derecede tanrı vergisi bir yeteneğe sahip. Bence o karakteri bıraktığında yerine birini buluncaya dek Iron Man bir süre ortalıktan kaybolabilir.” dedi.

Peki bu Tony Stark’ın yerini alacak kişinin Downey’nin bıraktığı yerden devam etmek için mi geleceği anlamına geliyor? Russo bu konuya da açıklık getirdi.

“ Bence bu durumda tek çaremiz karakteri yeniden yaratmak ya da bir jenerasyon değişikliği yapmak olabilir. Robert’ın yerini doldurmak çok zor. Marvel bir çok karaktere sahip. Belki Iron Man’i tekrar görmeye ihtiyacımız olana kadar yeni bir sayfa açmış oluruz.” diye konuştu.

6 Mayıs’ta vizyona girmesini beklediğimiz Captain America: Civil War ile birlikte karakterin ve evrenin geleceğinin nereye yöneleceğini veya hikayede oluşacak yeni düğümleri görme şansımız olacak.