Rogue One: A Star Wars Story’nin %40’ı Yeniden Çekilecek


Galiba ana seri dışında gelen ilk Star Wars filminin başı dertte. Bir kaç gün önce konuşulmaya başlanan yeniden çekim haberleri gerçek çıktı ve bu çekim içinde sürpriz bir konuk oyuncu barındıracak ve ayrıca filmin tahminen %40’ı yeniden çekilecek.

Rogue One’ın yeniden çekiminin altı hafta süreceği ve 32 farklı setin hazırlandığı öğrenildi. Bunun yanında senarist Christopher McQuarrie’nin yeniden görevine hikayeyi “kurtarması” için çağırıldığı öğrenildi ve bu konuda J.J. Abrams ile birlikte çalışacağı da gelen bilgiler arasında.

Disney’in filmle ilgili asıl problemi filmin bir savaş filmine benzemesi. Yönetmen Gareth Edwards bu durumu düzeltmek için çalıştıklarını belirtti.

%40 yeniden çekmek için oldukça büyük bir kısım ve filmin vizyonuna da pek bir zaman kalmadı. Disney gibi bir markanın bu süreçte bir filmi bataktan kurtarması imkansız olmasa da bana göre bir şaheser yaratmaları oldukça zor olacaktır. Tabii bu süreç için planlananları bilemiyoruz ve akıllarına bazı parlak fikirlerin gelmiş olma ihtimalini de gözardı edemeyiz. Hatırlatmak gerekirse bir erteleme gelmezse Rogue One: A Star Wars Story’nin vizyon tarihi 16 Aralık 2016.