Sabancı Vakfı 4. Kısa Film Yarışması’nın Finalistleri Açıklandı


Sabancı Vakfı’nın “Kısa Film Uzun Etki” sloganı ile düzenlediği Kısa Film Yarışması’nın dördüncü yılında finalistler belli oldu. Bu yıl “Dijital Yalnızlık” temasıyla düzenlenen Sabancı Vakfı 4. Kısa Film Yarışması’na 490 filmle rekor başvuru gerçekleşti. Ön jüri değerlendirmesinin ardından, finale kalan 13 filmin ve yönetmenlerinin isimleri Kısa Film Platformu web sitesinde (www.kisafilmuzunetki.org) duyuruldu.

Finale kalan 13 kısa film jüri tarafından değerlendirilecek ve dereceye girmeye hak kazanan 3 kısa film belirlenecek. Ödüller 15 Ocak’ta düzenlenecek törenle sahiplerini bulacak. Yarışmanın birincisi 20 bin TL, ikincisi 15 bin TL, üçüncüsü de 10 bin TL ile ödüllendirilecek.

Finale Kalan Kısa Filmler:

FİLMİN ADI

YÖNETMEN

Aklınızdaki Cennet

 Sıla Ünlü

Bul Beni

Elif Reis

Dijital Pizza

Veysel Aslan

Egemen Oyunda

Ali Osman Taşlı

Etiket

Sinan Salaz

Geyik

Deniz Altun

Girdap

Cüneyt Işık

Kabuk

Behrouz Alami

Nasıl Bilirdiniz?

Ayşenur Erdoğan Gökçe

Oralet

Ali Çelik

Parti

Efe Can Yıldız

Weltshmerz

Can Özmen

Zeytin Çekirdeği

Çetin Öncü


Kısa Film Platformu genç yönetmenlerle ustaları buluşturacak

Kısa Film Yarışması ile yeni sanatçıların yetişmesine vesile olmayı da hedefleyen Sabancı Vakfı, genç sinemacıları usta isimlerle bir araya getirecek. Yarışmaya başvuran herkese açık olarak düzenlenecek Kısa Film Platformu Buluşmaları, 14 Ocak’ta Sabancı Center’da gerçekleştirilecek. Gençler, usta isimlerle bir araya gelerek onların deneyimlerinden yararlanma fırsatı bulacak.