Sanat Filmlerinin Yeni Adresi: Cinemo Art Hall


Beyoğlu İstiklal Caddesi’nin en önemli tarihi yapılarından biri olan Grand Pera’da bulunan Cinemo Art Hall, sinema tutkunlarını bağımsız filmler ve ödüllü festival yapımlarıyla buluşturuyor. Her hafta değişen programıyla sanat filmlerine ev sahipliği yapan Cinemo Art Hall, sinemaseverlere bu değerli yapımları üstün ses ve görüntü kalitesinin yanı sıra konforlu bir ortamda izleme fırsatını da sunuyor.

Cinemo Art Hall 23 Temmuz haftasında Cannes, San Sebastian ve Locarno Film Festivalleri gibi en saygın festivallerden sayısız ödül kazanan genç yönetmen Santiago Mitre’nin Arjantin’de gişe rekorları kıran filmi “Zirve” ve Xavier Legrand’a 2017 Venedik Film Festivali’nde En İyi Yönetmen & Geleceğin Aslanı Ödülleri’ni kazandıran “Velayet”i sinemaseverlerle buluşturuyor.

Temmuz’un son haftasında ise Cinemo Art Hall, 67. Uluslararası Berlin Film Festivali’nde Katalan yönetmen Carla Simon Pipo'ya En İyi İlk Film Ödülü’nü kazandıran “93 Yazı” ve Oscar adayı ödüllü 5 kısa filmi toplu gösterimine ev sahipliği yapıyor.

Başrolünde usta oyuncu Ricardo Darin'in yer aldığı “Zirve”, La Cordillera'da gerçekleştirilen uluslararası kritik bir siyasi zirveye katılan Arjantin başkanı Hernan Blanco'nun, kendisini içinde bulunduğu hem siyasi hem de kişisel ikilemi konu ediniyor. Blanco, ülkesi için oldukça önemli kararlar alması gereken kritik bir dönemde bir de karanlık aile sırlarıyla uğraşmak zorunda kalıyor. Genç yönetmen Xavier Legrand’ın ilk filmi olan “Velayet” ise boşanan annesi ve babası arasında kalan bir çocuğun var olma mücadelesini anlatıyor.

“Ödüllü kısa filmler” gösteriminde katıldıkları festivallerden önemli ödüllerle ayrılan, Oscar adayı 5 kısa film seyirciyle buluşuyor. Müthiş bir mizah anlayışıyla önyargıları kırmayı başaran Fransız animasyonu “French Roast”, sevdiği kadına kavuşmak için ölülerin gölgelerini toplayan ve aşkın gücüne inanan bir adamın hikayesi “Death Of A Shadow”, kızını kaybetme korkusu yaşayan bir babanın aldığı zor kararın inanılmaz sonuçları (Everything Will Be Okay), iç savaş sonrası hayatın gerçeklerinden hayal gücü sayesinde uzaklaşan Lübnanlı bir genç (Waves' 98) ve Avustralya'da 8 yaşındaki bir oğlan çocuğunun doğum günü dileğinin umulmadık bir şekilde gerçekleşmesinin hikayesi Miracle Fish Cinemo Art Hall’de sinemaseverleri bekliyor. Carla Simon Pipó'nun yazıp yönettiği “93 Yazı” ise annesinin ölümü üzerine amcasının ailesinin yanına gönderilen altı yaşındaki Frida, yeni hayatına alışmak için verdiği mücadeleyi anlatıyor.

Filmlerle ilgili detaylı bilgi ve bilet satın almak için http://www.cinemo.com.tr/sinema/grand-pera-beyoglu-sinemalari adresini ziyaret edebilirsiniz.