Sebastian Stan Gelecekte Luke Skywalker'ı Canlandırmak İstiyor


İnternette dolaşan görseller ışığında, tıpkı Star Wars gibi Disney bünyesinde bulunan Marvel Cinematic Universe için The Winter Soldier'ı canlandıran Sebastian Stan'in Mark Hamill'in gençliğine ne kadar benzediğini biliyoruz. Doğal olarak Star Wars filmlerini üzerimize yağdırma niyetindeki Disney'in de bunun farkında olduğunu tahmin etmek güç değil. Hayranlar tarafından Stan'in bu role uygunluğu sıklıkla konuşulurken, ünlü oyuncu da bu yönde istekli olduğunu gösteren bir demeç verdi:

"Bu konu hakkında söylemek istediğim tek şey; herhangi biri, herhangi zamanda Luke Skywalker hakkında beni arayabilir. Çok mutlu olurum."

Kamuoyu buna çoktan hazırken Disney'in de ortaya çıkan bu etkiyi görmezden geleceğini pek sanmıyoruz. Önümüzdeki ay izleyecek olduğumuz Star Wars: The Last Jedi ve onu takip edeceği açıklanan filmler ardından bu durum ile ilgili gelişmelerin yaşanmasını bekliyoruz. 

Luke Skywalker'ın İmparator Palpatine'i saf dışı bırakıp asilerin amacına ulaşmasını sağlamasından The Force Awakens'a kadar geçen süreçte Disney'in hamle yapabileceği büyük bir alan var. Eğer The Force Awakens filmi episode IV olmak yerine Episode X olarak vizyona girseydi sonraki üçlemenin başrollerinden birinin Sebastian Stan'e gideceğini dahi düşünebilirdik.