Shazam! Yönetmeni Karakteri İki Oyuncunun Canlandıracağını Doğruladı


Birçok hayranın ortak endişesi Shazam! çizgi romanının temelini oluşturan kahramanın çocuktan dönüşmesi durumunun filmde olup olmayacağıydı. Şimdi rahat bir nefes alabiliriz. Karakter iki oyuncu tarafından canlandırılacak.

Şu an filmin yapımının hangi aşamada olduğu bilinmese de bildiğimiz şey, Dwayne Johnson’ın Black Adam yani Shazam’in en büyük düşmanlarından birini canlandıracağı. Fakat kendi filmine de sahip olacak olan karakter ilk Shazam filminde ezeli düşmanının karşısına çıkmayacak.

Filmi korku filmlerinde ustalaşmış ve Annabelle: Creation’ı yöneten David F. Sandberg yönetecek ve filmin yapımına da kısa süre içerisinde başlanacak. Tabii ki bu durumda ilk iş filmde oynayacak oyuncuların belirlenmesi olacak.

Bu beklenti çerçevesinde David F. Sandberg, verdiği bir demeçte filmde gençleştirme yöntemleri kullanmak yerine bir genç bir yetişkin oyuncu ile çalışılacağını haberini verdi.

“Evet, yapmak istediğimiz bu. Göründüğü kadarıyla yolumuz güçlüklerle dolu. Bence bir çocuk ve bir yetişkin kullanmak bu doğrultudaki en iyi yol.”

Şu sıralar gençleştirmenin oldukça fazla kez tercih edildiğini görüyoruz. X-Men: The Last Stand ve Guardians of the Galaxy vol.2 gibi filmlerde bunun örneklerini bulmak mümkün.

“Gençleştirme de mümkün ve oldukça iyi örnekleri var. Demek istediğim Kurt Russell’ın son Guardians rolündeki örneği gayet başarılıydı. Fakat bence bu bazı limitlere sahip bir seçenek. Büyük ihtimalle birini çocuğa dönüştüremezsiniz. Niye kendimize zorluk çıkaralım ki?”