Star Wars: Episode IX'un Resmi Oyuncu Kadrosu Duyuruldu


Walt Disney Pictures ve Lucasfilm'den yapılan resmi duyuru ile Star Wars: Episode IX'un oyuncu kadrosu resmiyete kavuştu.

Serinin önceki iki filminden Daisy Ridley, Adam Driver, John Boyega, Oscar Isaac, Lupita Nyong'o, Domhnall Gleeson, Kelly Marie Tran, Joonas Suotamo ve Billie Lourd üçlemenin son filminde de yer alacak olan isimler. 

Bu filmle birlikte ise Doctor Who'dan Naomi Ackie, Hudson Hawk'den Richard E. Grant, ve The Americans'dan Keri Russell dahil olacak. Ayrıca orijinal üçlemede Lando Calrissian'ı canlandıran Billy Dee Williams da efsaneleşmiş rolüne geri dönecek.

The Last Jedi'ın çekimlerinden sonra talihsiz biçimde hayatını kaybeden Carrie Fisher ise The Force Awakens'da çekilmiş görüntüleri ile bu filmde yer alacak.

J.J Abrams konu ile ilgili olarak, "Carrie Fisher'ı ümitsizce sevdik. Bizim için o olmadan Skaywalker efsanesine gerçekten tatmin edici bir netice bulmak oldukça zor. Onun yerine bir oyuncu bulmak ya da onu dijital efektlerle canlandırmak gibi bir niyetimiz yok. Kızının desteği ve kutsamasıyla The Force Awakens'daki görüntüleri ile Episode IX'da Carrie'nin mirasını onore etmenin bir yolunu bulduk."

Star Wars: Episode IX'un çekimlerine   1 Ağustos'ta Londra'da başlanacak. Filmin senaryosunu J.J. Abrams ve Chris Terrio birlikte kaleme aladılar. A New Hope'dan bu yana filmin müziklerinde imzası bulunan John Williams bu filmde de görevini sürdürecek. 

Star Wars: Episode IX, Aralık 2019'da vizyona girecek.