Tim Miller Deadpool’un Rekorları Altüst Eden Başarısı Hakkında Konuştu


50 milyon dolar. Bu rakam Deadpool’un ilk haftasonu için Miller’ın tahminiydi. Fakat ünlü yönetmen yanılgısı hakkında gayet memnun.

20th Century Fox’un hem gişeyi hem de bazı algıları yıkan filmi tahminleri aşarak bu süreçte 132 milyon dolar  gelir elde etti ve R-Rated filmler için çıkış rekorunu kırdı. Tim Miller bu beklenmeyen başarı hakkında açıklamalarda bulundu.

Yönetmen film öncesi beklentileri hakkında, “Elli. Açılışı elliyle yapmalıydık. Bundan mutlu olurdum. Çünkü bütçemiz de aşağı yukarı bu rakamı hedefleyebileceğimiz kadardı. 50 ile başlayacağımızı hissediyordum. Belki böylece bir devam filmi yapma şansımız olurdu. Eğer yapamasaydık belkide böyle bir proje için bir on yıl daha bekleyecektik. O yüzden umut ediyordum. Perşembe gün film çıktığında, Fox da sadece elliyi düşünüyordu. Fox’tan birinin beni arayıp ‘burada ne saçmalık döndüğünü bilmiyorum. Daha önce böyle bir şey görmemiştim. Rakamın ne olduğunu bilemiyorum.’ dediğini hatırlıyorum. Bence tüm izleyici, sosyal medya ve halk ‘Vay be. Bu kötü değil. Hemen arkadaşlarıma bundan bahsetmeliyim.’ diye düşündü ve bu bir fısıltı gazetesine dönüşerek başarıyı ateşledi.” dedi.

Global gişedeki Çin’e giremeden kazanılan 760 milyon dolar için ise Miller,

 “250 milyon harika olurdu. Hiç bir fikrim yok. Bu bir saçmalık. Kim bilebilirdi ki? Çıkıp ‘Evet, bunu planlamıştık!” desek bu oldukça saçma olurdu. Bunu kimse öngöremez, kimse planlayamaz.” dedi.

Bu büyük başarının ardından Tim Miller Deadpool 2 için yönetmenlik sandalyesine oturacak.