TRT Ortak Yapımı “İbi: Doğu Ekspresi’nin Gizemi” 20 Ekim’de Sinemalarda!


Bu yıl vizyona girecek olan TRT ortak yapımı sekizinci animasyon film olan“İbi: Doğu Ekspresi’nin Gizemi”, 20 Ekim’de izleyiciyle buluşmaya hazırlanıyor.

TRT Çocuk’un ilgiyle takip edilen çizgi dizisi “İbi”nin ilk sinema filmi olan yapım,İbi ve dostlarının Doğu Ekspresi’nin Kars’a ulaşmasını sağlamak için atıldıkları macera dolu serüveni konu alıyor.

Uzun ve titiz bir hazırlık süreci sonunda tamamlanan film,TRT Çocuk’un uzman psikologları, çocuk gelişim uzmanları ve içerik editörlerinin katkılarıyla hazırlandı. Filmin yapımcılığını Özgür Karaca ve Özgün Karaca’nın birlikte üstlendiği filmin yönetmen ve senarist koltuğunda ise Sinan Ölmez oturuyor. Filmin eğlenceli müziklerini Ali Bakan ve Bülent Güven birlikte hazırladı.


Filmin konusu

Ailesi ve arkadaşlarıyla birlikte Doğu Ekspresi ile Kars’a seyahat eden İbi, kendisini beklenmedik bir maceranın içerisinde bulur. Yolculuk sırasında, Baldiyar masallarının yazıldığı yer olan Masalaltı’ndan gelen, daha adı bile konmamış olan gizemli bir masal kahramanının yapacağı kötülükleri engellemeye çalışan İbi, sevdiklerini korumak ve Doğu Ekspresi’nin Kars’a ulaşmasını sağlamak için türlü fedakarlıklar yapmak zorunda kalır.


TRT ortak yapımı “İbi: Doğu Ekspresi’nin Gizemi”,20 Ekim’de tüm Türkiye'de sinemalarda izleyiciyle buluşacak.