Ubisoft Assassin’s Creed Filmini VR Olarak Deneyimleme Şansını Sunacak


Son zamanlarda varlığı sorgulanır hale gelen ön sipariş paketleri sadece oyunlara has değil, oyun temelli yapımlara da sıçrayan bi akım. Justin Kurzel’in Assasin’s Creed filmi için böyle bir hazırlık oldukğunu ve özel izleyeciler için ekstra sahnelere ve VR (Sanal Gerçeklik) deneyimi sunan içeriğe sahip olacağı söylendi.

Ubisoft ve Fox’un yaptığı duyuruya göre bu çalışma için VR şirketi Practial Magic ile anlaşıldı. AC VR deneyimi Oculus Rift, HTC Vive ve Sony PlayStation VR ile yaşanabilecek ancak Eagle Vision için söylenmiş bir şey yok.

Açıklamaya göre, bu ürün tam anlamıyla bir oyun deneyimi olmayacak fakat gelecek olan yeni oyun da Justin Kurzel’in filmine odaklanacak. Filmin çekirdek kadrosunda, Geçmişte Aguilar günümüzde Callum Lynch olacak karakter ile Michael Fassbender, onunla birlikte Marion Cotillard, Brendan Glesson, Michael K. Williams, Ariane Labed ve Jeremy Irons var.

Justin Kurzel Macbeth filminde yakaladığı rüya takımı tekrar bir araya getirmiş durumda film 21 Aralıkta Amerika’da, 6 Ocak 2017’de ise ülkemizde vizyonda olacak ayrıca Kurzel’in şimdiden devam filmini çekmek için görevlendirildiği biliniyor.