Vizyonda Bu Hafta! 1 Aralık 2017


Aralık ayının ilk vizyon haftasında 4'ü yerli 4'ü yabancı olmak üzere toplamda 8 yeni film vizyona giriyor.

Öldürülseniz ve 24 saatliğine dünyaya geri dönebilseydiniz ne yapardınız? Siz bunu bir düşünüverin, Yarını Yok filmi de bunu düşünmenize yardımcı olabilir benden söylemesi. Film, sadece 24 saatlik yaşam süresi kalan kiralık katil Travis'in, hayatına mal olan insanlarla hesaplaşmasını konu ediniyor. Filmin başrollerinde ise Ethan Hawke ve Paul Anderson yer alıyor.

Ölümden sonrasını merak ediyor musunuz? Çizgi Ötesi, ölümden sonrasını araştıran beş tıp öğrencisinin tehlikeli hikayesini konu alıyor. Hani merak ediyorsanız bir bakın neler oluyormuş :) Filmin oyuncu kadrosunda Ellan Page, Diego Luna ve Kiefer Sutherland yer alıyor.

Kornél Mundruczó'nun prömiyerini Cannes Film Festivali'nde gerçekleştiren filmi Jüpiter'in Uydusu, zorluklarla Suriye'den Macaristan'a kaçan mülteci Aryan'ın sınırda kaybettiği babasını aramasını ve özel yeteneğinin keşfedilmesini konu alıyor.

Hafta sonu sıcaklıklar artıyor malum, çocuklarınızla birlikte gidebileceğiniz Tamircikler: Gizli Görev sinama salonlarında sizleri bekliyor. Animasyon türündeki film, sadece çocuklar tarafından görülebilen ve bütün alet edevatları tamir edebilen Tamircikler'in hikayesini anlatıyor.

Raşit Görgülü'nün yönetmenliğini üstlendiği Geçmişteki Sır, fotoğrafçılık yapan Ali'nin geçirdiği genetik bir rahatsızlık sonucunda kendini Bosna Hersek'te, sıra dışı ve hüzünlü bir hikayenin içinde bulmasını konu alıyor.

Haftanın bir diğer yerli yapımı dram türündeki Körfez. Gelecek planlarını beklemeye alan Selim, yıllar sonra İstanbul'dan ailesinin yanına İzmir'e taşınır, körfezde gerçekleşen bir kaza sonucundaysa şehirdeki hayatı derinden sarsılır.

Gülse Birsel'in ilk sinema filmi Aile Arasında, eşi tarafından terk edilen Fikret'in bir kız isteme için baba rolüne girmesi sonucu gelişen olayları eğlenceli bir şekilde ele alıyor. Filmin oyuncu kadrosu ise oldukça zengin; Engin GünaydınDemet EvgarGülse BirselFatih Artman ve Erdal Özyağcılar filmde yer alan isimlerden.

Haftanın  bir diğer komedi filmi Aşka Geldik, Türkiye'nin kendi halinde bir köyüne Almanya'dan bir araştırma ekibinin gelmesiyle gelişen komik olayları ele alıyor. Filmin oyuncu kadrosunda ise Metin Yıldız, Şener Kökkaya ve Ferda Amin gibi isimler yer alıyor.

Herkese sinema dolu bir vizyon haftası diliyoruz..:)