Vizyonda Bu Hafta! 1 Şubat 2019


Şubat ayının ilk vizyon haftasına baktığımızda az ama öz bir film tablosu görmekteyiz. Bu hafta 1 yerli 2 yabancı olmak üzere toplamda 3 yeni film vizyona giriyor.

John Guy'ın Queen of Scots adlı kitabından beyaz perdeye uyarlanan İskoçya Kraliçesi Mary, 16 yaşında Fransa kraliçesi olan Mary Stuart'ın kocasının vefatının ardından İskoçya'ya dönerek İngiltere kraliçesi kuzeni Elizabeth'i devirme girişimini ve ihanetlerle örülü taht mücadelesini anlatıyor. Filmin başrollerinde ise başarılı oyuncu Margot Robbie, Saoirse Ronan ve Guy Pearce yer alıyor. Margot Robbie varsa kesin izlenir film! :)

Haftanın tek yerli yapımı, yapımcılar ile film şirketi arasında anlaşma sağlanacak mı diye uzunca bir süre tartışılan ve çıkarılan yasayla anlaşma sağlanan merakla beklediğimiz Organize İşler: Sazan Sarmalı. Organize İşler’in üzerinden 12 yıl geçmesinin ardından gelen devam filmi, Asım Noyan ve ekibinin hayatlarında bir değişiklik olmadan kurdukları sahtekârlık düzenini döndürmeye devam etmelerini konu ediniyor. Yılmaz Erdoğan’nın yazıp yönettiği filmde başrolde yine kendisi yer alıyor. Erdoğan’a Kıvanç Tatlıtuğ, Ezgi Mola, Bensu Soral, Rıza Kocaoğlu, Güven Kıraç ve Ahmet Mümtaz Taylan gibi ünlü isimler eşlik ediyor.

Başarılı yönetmen Matteo Garrone'nin yönetmenliğini üstlendiği Dogman, iyiyle kötü arasında sıkışmış, onurunu kazanmak isterken masumiyetini kaybeden köpek kuaförü Marcello'nun hikâyesine odaklanıyor.

Hayatınızı film tadında yaşamanız dileğiyle :)