Vizyonda Bu Hafta! 10 Ağustos 2018


Bu hafta 2'si yerli 8'i yabancı olmak üzere toplamda 10 film vizyona giriyor.

Aksiyon filmi sevenlere güzel bir film önerisiyle başlayalım;  Beni Satan Casus. Çok yakın dostlar olan Audrey ve Morgan’ın, Audrey’in kendisinden haber alamadığı sevgilisi Drew’un bir ajan olduğunu öğrenmeleriyle aksiyon adeta tavan yapıyor. Mila Kunis ve Kate McKinnon'ın başrolleri paylaştığı filmde onlara Gillian Anderson, Kate McKinnon gibi isimler eşlik ediyor.

Telefonunuzdaki uygulamalarda paylaştığınız tüm gönderilerin gerçeğe dönüştüğünü fark etseniz ne yapardınız? Komedi türündeki Durumunu Güncelle bu durumu eğlenceli bir şekilde ele alıyor. Scott Speer'in yönettiği filmin oyuncu kadrosunda Ross Lynch, Olivia Holt ve Harvey Guillen yer alıyor.

Korku filmlerinin umut vadeden yönetmeni Can Evrenol’un yönetmenliğindeki Ev Kadını, kız kardeşi ve babası annesi tarafından öldürülen Holly’nin, annesini bu ölümlere iten sebepleri araştırmasını ve kendi hayatının anlamlarını çözmeye çalışmasını konu alıyor.

Gerilim türündeki Sera, uzun zamandır kabuslarla boğuşan doktor Oğuz’un psikiyatri bölümünde tedavi gören Sea ile tanışmasıyla gelişen olayları anlatıyor.

Amerikan bağımsız sinemasının öncülerinden Jim Jarmusch'un dördüncü uzun metrajı, 1989 yapımlı Gizem Treni; Memphis’te aynı otelde kalan ancak birbirleriyle hiçbir şekilde karşılaşmayan üç insanı üç ayrı hikâye şeklinde odağına alıyor.

Danny Boon’un yönetmenliğini ve başrolünü paylaştığı Çılgın Baskın, tehlikeli operasyonlarda görev alan özen time girmeye çalışan Johanna’nın hikayesini eğlenceli bir şekilde ele alıyor.

Alexey German Jr.’ın dünya prömiyerini Berlin'de yapan yeni filmi Dovlatov’da, Sergei Dovlatov'un hayatından altı gününü anlatıyor ve bu hikaye üzerinden dönemin burjuvazi kesimini ve onların Brejnev zamanı Sovyetler Birliği'yle ilişkisini de gözler önüne seriyor.

Steve Alten’ın bilim kurgu romanından uyarlanan Meg:Derinlerdeki Dehşet, neslinin tükendiği sanılan devasa bir yaratığın Pasifik Okyanusu'nun en derin noktalarından birinde, uluslararası araştırma programında görev alan denizaltı mürettebatının karşısına çıkmasıyla gelişen olayları anlatıyor.

Korku türündeki Bitmeyen Gece, Casey Pollack'ın ailesiyle hafta sonu tatiline çıkmalarını iki farklı perspektiften yansıtarak ele alıyor.

İkinci kez vizyona giren Gülse Birsel'in yazdığı Aile Arasında, eşi tarafından terk edilen Fikret'in bir kız isteme için baba rolüne girmesi sonucu gelişen olayları komik bir şekilde ele alıyor.

Hayatınızı film tadında yaşamanız dileğiyle :)