Vizyonda Bu Hafta! 11 Ocak 2019


Ocak ayının ikinci haftasında 1’i yerli 6’sı yabancı olmak üzere toplamda 7 yeni film vizyona giriyor.

Haftanın ilk yapımı İngiliz halk hikayelerinden bildiğimiz iyilerin dostu kötülerin düşmanı halk kahramanı Robin Hood. Film, Robin Hood’un Haçlı Seferleri’nden dönüşüyle yolsuzluk ve kötülük dolu bir Sherwood Ormanı ile karşı karşıya kalmasıyla gelişen olayları konu ediniyor. Otto Bathurst’ün yönetmenliğini üstlendiği filmin başrolünde Taron Egerton yer alırken ona Ben Mendelsohn ve Jamie Dornan gibi isimler eşlik ediyor.

Animasyon türündeki Ralph ve İnternet - Oyunbozan Ralph 2, Litwak video oyun salonundan internetin keşfedilmemiş, uçsuz dünyasına adım atan video oyunlarının kötü adamı Ralph ile uyumsuz arkadaşı Vanellepo von Schweetz’in atıldığı maceraları konu alıyor. Filmin yönetmen koltuğunda ise Rich Moore ve Phil Johnston oturuyor.

Devam filmi olan aksiyon türündeki Creed II Efsane Yükseliyor, boksör eğitmenliğinde çıkış yakalayan Adonis Creed’in, Rocky’nin en büyük rakiplerinden ve babasının ölümünden sorumlu olan Ivan Drago’nun oğlu Viktor Drago ile karşı karşıya gelmesini anlatıyor. Filmin başrollerini ise Sylvester Stallone ve Michael B. Jordan paylaşıyor.

Keanu Reeves'in başrolünde yer aldığı Replikalar, eşi ve çocuklarını travmatik bir şekilde kaybeden, parlak bir bilim adamı olan Will Foster’ın onları geri getirebilmek için insan bilincini bilgisayarlara aktarabilme ve insan klonlama çalışmaları yapmasını konu alıyor.

Haftanın tek yerli filmi olan Dalavere, eniştesi Münir’in çalınan arabasının peşine düşen Baybars’ın bir anda kendini mafyanın içinde bulmasını anlatıyor.

Gerilim türündeki Lanetli Sular, arkadaşının havuzunda bir yaratık tarafından saldırıya uğrayan Sara derinlerde gizlenen bu mistik ve şeytani yaratıkla yüzleşmek zorunda kalır.

Haftanın son yapımın Haruki Murakami'nin Barn Burning isimli kısa öyküsünden uyarlanan ve Cannes'dan iki ödülle birden dönen Şüphe. Film, part time kurye, arada da yazar olan Jongsu’nun bir teslimat sırasında eski komşusu Haemi’yle karşılaşmasıyla olayların gelişmesini konu alıyor.

Hayatınızı film tadında yaşamanız dileğiyle :)