Vizyonda Bu Hafta! 12 Ekim 2018


Bu hafta 1’i yerli 4’ü yabancı olmak üzere toplamda 5 yeni film vizyona giriyor.

Haftanın ilk yapımı gerilim, suç türündeki El Royale'de Zor Zamanlar. Drew Godddard'ın yazıp yönettiği film, El Royale Oteli’nde bir araya gelen yedi gizemli yabancının gecenin sonuna doğru sırlarının ortaya çıkmasını ve geçmişleriyle yüzleşmesini konu alıyor. Başrollerde ise Cynthia Erivo, Jeff Bridges ve Dakota Johnson yer alıyor.

Haftanın komedi türündeki yapımı Yol Arkadaşım filminin devamı olan Yol Arkadaşım 2. Oğuzhan Koç ve İbrahim Büyükak'ın başrollerinde olduğu film, Onur ve Şeref’in hayallerinin peşinden gitmelerini ve bu uğurda türlü maceralarla karşılaşmalarını konu alıyor.

Prömiyeri Toronto Uluslararası Film Festivali'nde gerçekleşen Kings, 1991 yılında Rodney King'in aracıyla aşırı hız yaptığı gerekçesiyle durdurulmasının ardından başlayan tartışmalar sonucu gelişen olayları anlatıyor.

Bir diğer festival filmi, yönetmen Marcelo Martinessi’nin dünya prömiyerini Berlin Film Festivali'nde yaptığı Mirasçılar. Chela ve Chiquita’nın 30 yıllık birlikteliklerinin ekonomik sıkıntılarla nasıl yıprandığını ve çaresiz kalışlarını anlatıyor.

Korku türündeki Uzun Kabus, bir grup arkadaşın Slender Man efsanesini çürütmek için bir araya gelmesiyle gelişen olayları gerilimli bir şekilde ele alıyor.

Hayatınızı film tadında yaşamanız dileğiyle :)