Vizyonda Bu Hafta! 13 Nisan 2018


Nisan ayının ikinci vizyon haftasında 4'ü yerli 6'sı yabancı olmak üzere toplamda 10 yeni film vizyona giriyor. 

Western severlere müjde! Haftanın yabancı yapımı Vahşiler beyaz perdede sizi bekliyor. 1892 yılında geçen film, sert direnişten sonra ölmekte olan bir Cheyenne savaş şefini ve ailesini kabile topraklarına geri götürmeyi kabul eden yüzbaşı Joseph J. Blocker'ın yaşadıklarını konu alıyor. Scott Cooper'ın yazıp yönettiği filmin başrolünde Christian Bale yer alıyor. 

İlk duyduğum andan itibaren merakla beklediğim konusuyla dikkatimi çeken Arada nihayet bu hafta vizyonda! Film, İstanbul'da punk müzik icra eden ve Amerika'da albüm çıkarma hayali olan Ozan ile kız arkadaşı Lara'nın, Kaliforniya'ya giden bir gemiye bilet bulmak için girdikleri arayışı konu ediniyor. Filmin başrollerinde ise oyunculuklarını beğendiğim, birbirlerine de çok yakıştırdığım sevgililer Burak Deniz ve Büşra Develi yer alıyor. 

Haftanın fantastik, aksiyon türündeki filmi Zamanın Sınırında, maden ocağında meydana gelen bir kaza sonucunda kendisini 1942 yılında savaşın ortasında bulan Mikhail Shurov'un hikayesini anlatıyor.

Dram türündeki Eğreti Gelin: Ladik, yıllardır eğreti gelin olarak bilimen Kostak Emine'nin kızıyla olan hikayesine odaklanıyor. Yönetmeliğini Deniz Güvenç ile Zaim Güvenç'in yönettiği filmin oyuncu kadrosunda Yeşil Salkım, Sevinç Meşe, İlkay Kayku ve Deniz Güvenç yer alıyor. 

Haftanın bir diğer yapımı Kardeşim İçin Der'a, 2011 yılında Suriye'ye bağlı Der'a kentinde rejimin aleyhine duvar yazıları yazan gençlerin tutuklanması sonucunda gelişen olayları konu ediliyor.

Minnak sinema severler sizi de es geçmemiş bu hafta vizyon takvimi, 4 Oscar ödüllü yönetmen Nick Park'ın yönettiği animasyon filmi Taş Devri Firarda, Bronz Çağı'na girmiş olan bir şehri yöneten Lord Nooth tarafından ele geçirilen Taş Devri kabilesini ve kabilesini kurtarmaya çalışan Dug'ın hikayesini anlatıyor.

Korku severler buyurun şöyle; ilgi çekici konusuyla Sessiz Bir Yer hafta sonunuz için tercih edeceğiniz bir film olabilir. Modern bir korku-gerilim filmi olan Sessiz Bir Yer, avını sesle bulan gizemli yaratıkların, dört kişilik bir ailenin hayatını tehdit etmeye başlaması sonucunda bu ailenin yaşamlarını sessiz şekilde sürdürmek zorunda kalmalarını konu alıyor. 

Aynı isimli video oyunundan sinemaya uyarlanan Rampage: Büyük Yıkım, doğduğu günden beri ilgilendiği goril dostu George'un yanlış giden genetik deney sonucu bir tehdit unsuruna dönüşmesiyle hem dostunu hem de insanlığı kurtarmaya çalışan primatolog Davis Okoye'nin yaşadıklarını konu alıyor. Brad Peyton'ın yönetmenlik koltuğuna oturduğu filmin başrolünde ise Dwayne Johnson'ın yer alıyor. 

Yabancı Dilde En İyi Film Oscarı kazanan Muhteşem Kadın, kendisinden yaşça büyük olan sevgilisini kaybeden trans kadın Marina'nın bu kayıptan sonra yaşadıklarına odaklanıyor. 

Oflu Hocanın maceraları da Recep İvedik gibi seriye bağladı maşallah. Bu hafta vizyona girecek olan Oflu Hoca Trakya'da, başkanlığını yaptığı Doğanspor'a oyuncu transfer etmek için Lüleburgaz'a gelen Oflu Hoca'nın maceralarını anlatıyor

Hayatınızı film tadında yaşamanız dileğiyle :)