Vizyonda Bu Hafta! 14 Aralık 2018


Bu hafta 2’si yerli 4’ü yabancı olmak üzere toplamda 6 yeni film vizyona giriyor.

Haftanın ilk yapımı komedi türündeki devam filmi olan Bana Bir Soygun Yaz 2. Serinin 2.filminde Çeto ve Sülo yaşadıkları talihsiz olaylardan sonra Kıbrıs’a gitmiş ve yeni bir hayat kurmuşlardır. Kendilerine Kıbrıs’ta iş imkânı sağlayan Nasip’in evlenme kararı almasıyla ortalık karışacaktır. Murat Toktamışoğlu'nun yönetmenliğini üstlendiği, yeni bir soygun için bir araya gelen ekipte bu kez seyirci karşısına Şafak Sezer, Çetin Altay ve Umut Oğuz gibi isimler çıkıyor.


Animasyon türündeki Örümcek-Adam: Örümcek Evreninde, açılan bir kapı sonucu çoklu evrende farklı boyuttan gelen Peter Parker ve diğer alternatif Spider-Man ile birlik olan Miles Morales’ın, dünyayı kurtarmak için zorlu bir mücadeleye atılmalarını konu ediniyor.

Haftanın bir diğer yapımı romantik-komedi türündeki Aşk Bu mu? Film, küçüklüğünden beri hırsızlık yapan Umut ile sade bir hayat süren Gülüm’ün hayatlarının kesişmesini konu alıyor. Ömer Uğur’un yönetmenliğini üstlendiği filmin başrollerinde Kubilay Aka ve Afra Saraçoğlu yer alıyor.

Meksikalı usta yönetmen Alfonso Cuarón'un Venedik’te Altın Aslan ödülü alan filmi Roma, 70’lerin başında Meksiko City’nin Roma adlı muhutinde, bir ailenin çalkantılı yaşantısıyla birlikte dönemin toplumsal hiyerarşisi ve sınıfsal önyargıları irdeleniyor. Alfonso Cuarón'un çocukluğunu beraber geçirdiği kadınlardan ilham aldığı ve onlara bir saygı duruşu olarak nitelendirdiği bu filmi mutlaka izlemelisiniz!


Richard Elson'ın yönetmenliğini yaptığı Yılbaşı Sürprizi, mucizeler yaptığına inanan Noelle ile arkadaşlarının hayatlarını tehdit eden sanayici McKerrod’a karşı yaşadıkları mücadeleleri anlatıyor.

2018 Cannes Film Festivali'nde Belirli Bir Bakış bölümünde “En İyi Yönetmen” ödülüne layık görülen Sergey Loznitsa'nın yönetmenliğini üstlendiği Donbass, Doğu Ukrayna toplumunun manipülasyon ve propagandanın etkileriyle bozuluşunu konu ediniyor. Loznitsa filmde sert ve tavizsiz bir Doğu Avrupa portresi çiziyor.

Hayatınızı film tadında yaşamanız dileğiyle :)