Vizyonda Bu Hafta! 14 Eylül 2018


Bu hafta 4’ü yerli 7’si yabancı olmak üzere toplamda 11 yeni film vizyona giriyor.

Haftanın ilk yapımı bilim-kurgu türündeki Predator. Film, Arnold Schwarzenegger'in ilk kez Orta Amerika ormanları boyunca kendisini ve arkadaşlarını avlayan öldürücü bir uzaylı yaratıkla karşılaşmasından otuz bir yıl sonrasını anlatıyor. Shane Black’in yönetmenliğini üstlendiği filmin oyuncu kadrosunda ise Boyd Holbrook, Olivia Munn, Sterling K. Brown ve Jacob Tremblay gibi isimler yer alıyor.

Gizem Karaca diyince aklınıza ne geliyor bilmiyorum ama benim aklıma direkt Ege filmlerinin kadrolu oyuncusu olduğu geliyor. Şayet yine şaşırtmadı; Organik Aşk filminde, zorla evlendirilmeye çalışan Esma karakteriyle karşımıza çıkan oyuncu bir Ege köyüne yerleşmek isteyen Bülent ile maceralı olaylara dâhil olur. Gizem Karaca başrolü ise Mustafa Mert Koç ile paylaşıyor.

Aksiyon türündeki Mile 22, gizli bir taktik komuta birimi tarafından korunan seçkin bir Amerikan istihbarat subayının, gizli bilgilere sahip bir polis memurunu yurt dışına kaçırmaya çalışmasını bol aksiyonlu ve gerilimli bir şekilde ele alıyor.

Rüzgar Erkoçlar ve Peker Açıkalın’ın başrolünde olduğu Baba1.5, yıllar sonra bir oğlu olduğunu öğrenen mafya babasının oğluyla tanışma sürecini ve sonrasında gelişen olayları anlatıyor.

Korku türündeki Gece Gelen, dünyanın bambaşka bir hal aldığı zamanda ailesini korumak isteyen baba Paul’un iradesinin sarsılmasını gizemli bir şekilde ele alıyor.

Küçük Bir Rica, Stephanie’nin en yakın arkadaşı Emily’nin bir anda ortadan kaybolmasıyla bu olayın arkasındaki sır perdesini aralamasını gerilimli bir şekilde anlatıyor. Paul Feig'ın yönetmen koltuğuna oturduğu filmin oyuncu kadrosunda ise Anna Kendrick, Blake Lively ve Linda Cardellini gibi ünlü isimler yer alıyor.

Dram türündeki Misafir, Suriye’deki savaşın ardından Avrupa’ya göç etmeye çalışan Lena’nın acıklı öyküsünü beyaz perdeye aktarıyor.

İçimdeki Hazine, Ayda ailesinin son ferdi olan Sema’nın, babasının vefatının ardından yapayalnız kalmasını ve bu süreçte babasıyla ilgili bilmediği gerçeklerle yüzleşmesini konu alıyor.

Aşkınız için her şeyden vazgeçip herkesi karşınıza alır mıydınız? Michael Pearce'ın prömiyerini Toronto Film Festivali'nde gerçekleştiren filmi Canavar, küçük bir adada yaşayan Moll’un dışarıdan gelen bir yabancıya aşık olmasını ve aşkı için herkesi karşısına almasını konu ediniyor.

Western, Bulgaristan kırsalında ıssız bir yerde çalışmaya giden bir grup Alman işçinin, zamanla bölgedeki halkla aralarında yükselen gerilimini konu alıyor.

Haftanın son yapımı korku türündeki Sosyopat. Hikâye yine bilindik bir temayı işliyor. İki yakın arkadaşa rahat batıyor ve ormanda kamp yapmaya karar veriyorlar. E tabii olaylar da ondan sonra gelişiyor ve korku dolu anlar bu kaşınan arkadaşları rahat bırakmıyor. Kevin Forrest’ın yönettiği filmin başrollerinde Jeffrey Arrington ve Michael Draper yer alıyor.

Hayatınızı film tadında yaşamanız dileğiyle :)