Vizyonda Bu Hafta! 15 Şubat 2019


Haftanın vizyon haftasına baktığımızda 2’si yerli 6’sı yabancı olmak üzere toplamda 8 yeni film vizyona giriyor.

Haftanın ilk yapımı Yukito Kishiro'nun aynı adlı sevilen manga serisinden uyarlanan Alita: Savaş Meleği. Alita, kim olduğunu veya nereden geldiğini bilmediği bir gelecekte uyanır. Onu bulan Doktor Ido iyileştirir ve onarır. Alita yeni hayatına alışmaya çalışırken bir yandan da Hugo isimli gençle yakınlık kurar ve olaylar gelişir. Alita’nın aksiyon sahnelerini izlediğinizde siz de bir cyborg olmak isteyeceksiniz benden söylemesi :) filmin yönetmenliğini Desperado, Once Upon A Time in Mexico ve Sin City gibi filmlerden tanıdığımız Robert Rodriguez yaparken senaryosunu Oscar Ödüllü usta yönetmen James Cameron ve Laeta Kalogridis kaleme alıyor.

Başrollerini Bergüzar Korel ve Engin Akyürek’in üstlendiği Bir Aşk İki Hayat, yönetmen Umut ve mimar Deniz’in hikâyesine odaklanıyor. Film, köpeğini dışarı çıkarmak ile evde kalmak arasında tercih yapması gereken Umut’un kaderinin değişeceği o geceyi anlatıyor.

Animasyon türündeki Asteriks: Sihirli İksirin Sırrı, Asteriks ve Oburix'in, sihirli iksirin tarifini miras bırakacağı yetkin bir büyücü arayışında olan Büyüfix'e eşlik etmelerini konu alıyor.

Haftanın dördüncü yapımı Van Gogh: Sonsuzluğun Kapısında, ünlü ressam Vincent van Gogh'un Arles'teki son zamanlarına ve sanatçının bilinmeyenlerine yakın bir mercek sunuyor. Julian Schnabel'in yönetmenliğini üstlendiği filmde Vincent van Gogh'a usta aktör Willem Dafoe hayat veriyor.

2016 yılında Yabancı Dilde En İyi Film kategorisinde Oscar aday olan El abrazo de la serpiente'nin yönetmeni Ciro Guerra ile filmin yapımcısı Cristina Gallego'nun bu defa birlikte yönettikleri Göç Mevsimi, Kolombiya'da uyuşturucu kaçakçılığının palazlandığı bir dönemde bu işi himayesine almak isteyenlerin, savaşın ortasında kalan bölge halkının hikâyesine odaklanıyor.

Korku türündeki Şeytanın Büyüsü, Daniela adındaki genç bir kızın geçmişten gelen lanetlerle mücadelesini konu ediniyor. 1910'lu yıllarda korkunç bir evden kalma bir günlüğün bulunmasının ardından bu ailedeki bireylerin yaşantısını kâbusa çevirir.

Ailenizle birlikte seyirlik izleyebileceğiniz Cool Çocuklar Kampta, utangaç bir genç olan Spence'in gittiği yaz kampında kabuğundan çıkarak yeni maceralara atılışını anlatıyor.

Haftanın son yapımı Hep Yek 3 Titrettin Beni. Özgür Bakar yönetmenliğindeki serinin üçüncü filminde Altan ile Gürkan'ın maceraları kaldığı yerden devam ediyor. Serinin ikinci filminde cezaevine düşen Altan ve Gürkan'ın peşine bu kez mafya takılırken ikili kendilerini bir anda İstanbul'un en büyük tarihi eser kaçakçısı Bilal Özkök'ün evindeki yılbaşı partisinde bulur ve olaylar komik bir hal almaya başlar.

Hayatınızı film tadında yaşamanız dileğiyle :)