Vizyonda Bu Hafta! 16 Mart 2018


Bu hafta 4’ü yerli 4’ü yabancı olmak üzere toplamda 8 yeni film vizyona giriyor.

Haftanın ilk yapımı bir devam filmi olan Kaybedenler Kulübü:Yolda. Kaybedenler Kulübü hala popülerliğini koruyan ve replikleri sosyal mecralarda paylaşılan Türk Sineması’nın önemli filmlerinden. Devam filmi, Kaan ve Mete’nin Kadıköy grubuyla yaptıkları tatilin sonunda İstanbul’a dönerken iki beklenmedik misafirle olan karşılaşmalarını konu alıyor. Bakalım ilk filmindeki tadını verecek mi? Cevabı sinemalarda… İlk filmde olduğu gibi başrolleri bir kez daha Nejat İşler ve Yiğit Özşener üstlenirken onlara Sarp Akkaya, Rıza Kocaoğlu, Hande Doğandemir ve Merve Çağıran eşlik ediyor.

Aksiyonu bol Tomb Raider,  Alici Vikander'in sevilen video oyun karakteri Lara Croft'tan esinlenilerek çekildi. Lara’nın babasının ani bir şekilde ortadan kaybolmasından sonra kendi ayakları üzerinde durmaya çalışan ve bisikletli kuryelik yaparak geçinen Lara babasını aramak için türlü maceralara girecek. Oscar ödüllü Alicia Vikander’ın başrolünde yer aldığı filmin yönetmenliğini Roar Uthaug üstleniyor.

Haftanın aksiyon yapımı Öldürme Arzusu, 1974 yapımı Death Wish’in yeniden uyarlaması. Film, başarılı bir cerrah olan Paul Kersey’in evine düzenlenen hain bir saldırıyla ailesine zarar gelmesi sonucunda adeta bir ölüm makinesine dönüşmesini konu alıyor. Eli Roth’un yönetmenliğini üstlendiği filmin başrolünü Bruce Willis paylaşırken ona Vincent D’Onofrio, Kimberly Elise, Mike Epps gibi isimler eşlik ediyor.

Yine bir uyarlama filmle devam ediyoruz. Fabien Nury ve Thierry Robin'in Fransız çizgi romanından uyarlanan Stalin'in Ölümü; Stalin’in ölümünden sonra o hayattayken iktidar yanlısı tavır sergileyenlerin o öldükten sonra iktidar savaşına girmelerini konu alıyor.

Gerçek bir olaydan esinlenilen Entebbe'de 7 Gün, 1976 yılında Tel Aviv'den Paris'e gitmekte olan bir uçağın kaçırılması sonrası yürütülen kurtarma operasyonunu anlatıyor. Filmin başrollerini Daniel Brühl, Rosamund Pike ve Eddie Marsan üstleniyor.

Haftanın komedi türündeki yapımı Düğüm Salonu. Eski sevgilinizle aynı gün ve aynı saatte aynı nikah salonunda başka birileriyle evlenseniz ne yaparsınız? Bu filmde iki düğün ahalisi de birbirine giriyor. Filmin başrollerinde Şahin Irmak, İrem Sak, Emre Karayel ve Gonca Vuslateri gibi ünlü isimler yer alıyor.

Dram türündeki Tut Yüreğimden Anne, otizmli kızını bir türlü kabullenemeyen ailesiyle zorlu bir hayatı olan Sibel'in, ölümcül bir hastalığa yakalandığını öğrendikten sonra yaşadığı zorlu mücadeleyi konu ediniyor. Filmin oyuncu kadrosunda Sermiyan Midyat, Naz Elmas ve Janberk Nak yer alıyor.

Bugüne kadar gördüğüm en ilginç filmlerden biri sanırım Ne Var? Fragmanını izlerken konusunu anlayamadığım, geçiş efektleriyle olayın büyüsünü ortadan kaldıran filmde keşke mikrofon da kullanılsaymış. Türkiye’nin en genç yönetmeni diye bahsediyor kendisinden filmin yönetmeni. Bu unvana sahip olmak için iki günde mi çekti filmi anlayamadım ama yolunuz açık olsun gençler ne diyeyim. Bir izleyici ve sinema öğrencisi olarak benden tavsiye; bu ülkeye klişe komedi filmlerinden çok senaryosu ve çekimleriyle kalitesini ortaya koyacak filmler lazım. Filmin yönetmenliğini Ozan Denklik üstleniyor. Başrolde de yer alan Ozan Denklik'e Ömer Koç, Emre Yılmaz ve Gürkan Demirtaş eşlik ediyor.

Hayatınızı film tadında yaşamanız dileğiyle :)