Vizyonda Bu Hafta! 16 Şubat 2018


Bu hafta 4'ü yerli 4'ü yabancı olmak üzere toplamda 8 yeni film vizyona giriyor.

Haftanın ilk yabancı yapımı oldukça iddialı olan 13 Oscar adaylı Suyun  Sesi. Film, Soğuk Savaş'ın etkili olduğu 1963 yılında bir devlet laboratuvarında temizlikçi olarak çalışan Elisa'nın insansı bir su yaratığının üzerinde gerçekleştirilen deneylere şahit olmasıyla gelişen olayları konu ediniyor. Usta yönetmen Guillermo Del Toro'nun Venedik'ten Altın Aslan ödülüyle dönen filminin başrollerinde ise Sally Hawkins, Michael Shannon ve Richard Jenkins yer alıyor. Hafta sonu ne yapıyoruz demeyin en yakın sinema salonuna gidip Suyun Sesi'ni izleyin, şiddetle tavsiye edilir! 

Haftanın yerli yapımı dram türündeki Hadi Be Oğlum. Bir balıkçı olan Ali, hayatını küçük oğlu Efe'ye adamıştır. Yalnız küçük Efe diğer çocuklardan farklıdır. İletişim sorunu olan Efe, gülüp oynayan, duyduklarına tepki verebilen bir çocuk değildir. Ali'nin oğlunun düzelmesi için gösterdiği çaba ikisinin de hayatını şekillendirecektir. Kıvanç Tatlıtuğ ve Büşra Develi'nin başrolünde yer aldığı film buram buram dram kokuyor. Bakalım fragmanı gibi filmi de aynı ölçüde etkileyebilecek mi seyirciyi? 

Komedi türündeki Sofra Sırları, dışarıdan bakıldığında hayatını sadece evine ve kocasına adamış bir ev hanımı gibi görünen ama aynı zamanda seri katil olan Neslihan'ın bu sırrını mizahi yönden ele alıyor. Filmin başrolünde Demet Evgar yer alırken ona Fatih Al ve Alican Yücesoy eşlik ediyor. Unutmadan, Demet Evgar sana seri katil olmak bile yakışıyor! 

Captain America: Civil War ile Marvel Sinematik Evreni'ne giriş yapan Black Panther'ın solo filmi, Wakanda Kralı babasının ölümünden sonra tahta geçmek ve kral olarak gerçek yerini almak üzere ıssız ama teknolojik olarak geliştirilmiş Afrika'daki yuvasına dönen T'Challa'nın maceralarını anlatıyor. 

Biyografi türündeki Ben, Tonya; Olimpiyat ödüllü Amerikalı buz patenci Tonya Harding ve eski eşi Jeff Gillooly'la gerçekleştirilen bir röportajı esnasında kaleme alınarak Harding'in kariyeri ve 1994 yılındaki komplo skandalını konu ediniyor.

Haftanın animasyon filmi Mutlu Canavar Ailesi, her ferdinin farklı dertlerinin olduğu Wishbone ailesinin, bir büyü sonucu canavarlara dönüşmelerini anlatıyor. 

Mehmet Ali Zaim'in yönettiği korku türündeki Kapıdaki Sır, oğlunun elinden alınmasına sebep olan lanetin esir aldığı bir kadının hikyesini ele alıyor. 

Haftanın ikinci ve son komedi türündeki filmi Antep Fıstığı. Film, Almanya'da doğup büyüyen, babası Gaziantepli olan Simge'nin, dedesinin kendisine miras bırakması sonucu Gaziantep'e gelmesiyle gelişen olayları eğlenceli bir şekilde ele alıyor.

Hayatınızı film tadında yaşamanız dileğiyle..:)