Vizyonda Bu Hafta! 18 Ocak 2019


Bu hafta 4’ü 4’ü yabancı olmak üzere toplamda 8 yeni film vizyona giriyor.

Haftanın ilk yapımı merakla beklenen Çiçero. Film, 2. Dünya Savaşı sırasında Ankara’daki İngiliz Büyükelçiliği’nde uşak olarak çalışan Elyesa Bazna, Almanlar için casusluk yapmaya başlar ve kendisine “Çiçero” kod adı verilir. Filmde Bazna’nın savaştaki etkisi ve savaş sonrası yaşadıkları anlatılıyor. Serdar Akar'ın yönetmen koltuğuna oturduğu filmde Çiçero’yu Erdal Beşikçioğlu canlandırıyor.

Cannes'da Altın Palmiye'ye layık görülen Arakçılar, ufak ölçekli dümenler çevirerek hayatlarını sürdüren, kendi dünyasında mutlu bir hayat yaşayan aile babası Osamu’nun, sokakta donmak üzere olan küçük kız çocuğunu aralarına almasıyla gelişen olayları ele alıyor.

Yaşamı boyunca yeninin peşinde olan usta yönetmen Jean-Luc Godard’ın 71. Cannes Film Festivali Özel Altın Palmiye Ödülü'ne layık görülen son filmi İmgeler ve Sözcükler, beş bölümden oluşuyor. 84 dakikalık bu film, belgesel ve haber görüntülerinden alınan kesitlerden meydana geliyor.

M. Night Shyamalan'ın 2000 yapımlı Unbreakable'ı ve geçtiğimiz yılın en başarılı filmlerinden biri olan, James McAvoy'in başrolünde yer aldığı Split'iyle aynı evrende geçen, bu filmlerin devamı niteliğindeki Glass; güvenlik görevlisi David Dunn'ın, 24 farklı kişiliğe sahip olan Kevin Wendell Crumb'ın izini sürmek için doğaüstü yeteneklerini kullanmasıyla gelişen olayları gerilimli bir şekilde anlatıyor.

Animasyon türündeki Uçan Halı ve Kayıp Elmas, aile mesleği olan terziliği yapmak istemeyen Ahmet’in bir gezgin olmayı kafaya koyup rastgele bir uçan halı bulmasıyla en iyi arkadaşı olan keçisiyle birlikte hayalinin peşinden gitmesini konu alıyor.

Sıradaki yapım, Türkiye’de en çok korku filmi çeken yönetmen Alper Mestçi’nin onuncu korku filmi Üç Harfliler: Adak. Gerçek bir olaydan film, Salih Y.’nin anlattıkları doğrultusunda çekildi.

Komedi türündeki Borç Harç, borç batağından çıkmaya çalışan sözde işgüzar Murat'ın maceralarını eğlenceli bir şekilde anlatıyor. Filmin başrolünde kariyerine şarkıcı olarak başlayan fakat asıl başarısını youtube'da çektiği videolarla kazanan Oğuzhan Uğur yer alıyor.

Bizim Köyün Şarkısı filminin oyuncu ekibinin komedi türündeki yeni filmi Can Dostlar, parklarını Kötü Kazım'ın elinden almak için bir araya gelen mahalleli bir grup çocuğun hikâyesini anlatıyor.

Hayatınızı film tadında yaşamanız dileğiyle :)