Vizyonda Bu Hafta! 19 Ocak 2018


Bu hafta 3'ü yerli 3'ü yabancı olmak üzere toplamda 6 yeni film vizyona giriyor.

Haftanın yerli yapımı Rüzgar, 2 yıllık birliktelikleri olan Ece ve Alper'in bir türlü evliliğe dönüşemeyen ilişkisini, 10 yaşındaki Rüzgar'ın hayatlarına dahil olmasıyla birlikte değişmesini ele alıyor. Serkan Acar'ın yönetmenliğini üstlendiği filmin oyuncu kadrosunda ise Belçim Bilgin, Halil Sezai ve Ataberk Mutlu yer alıyor. 

Haftanın yabancı yapımlarından Hakaret, Lübnan'da yaşayan ve farklı toplumsal sınıflara ait olan Tony ve Yasser'in, basit bir meseleyi inatları uğruna nasıl karmaşık ve çözümsüz bir hale getirdiklerini anlatıyor. Ziad Doueiri'nin yönettiği filmde Adel Karam,  Kamel El Basha ve Camille Salameh gibi isimler yer alıyor.

Dram türündeki Aman Doktor, kendinden emin ve özgür ruhlu Djam'ın müzik, yeni insanlar ve yeni paylaşımların odağında olduğu yolculuğunu konu ediniyor.Tony Gatlif'in yönetmen koltuğunda oturduğu filmin oyuncu kadrosunda Daphne Patakia, Simon Abkarian ve Maryne Cayon yer alıyor.

Kamil Çetin'in yönetmenlik koltuğuna oturduğu Enes Batur Hayal mi Gerçek mi? filmi, youtube fenomeni olan Enes Batur'un hikayesini anlatıyor.

Haftanın bir diğer yerli yapımı Umut Avcıları, Afyon'da yaşayan ve define avcılığı yaparak zengin olma umudu taşıyan Cafer, Ahmet, Baki ve Doğan'ın hikayesini eğlenceli bir şekilde ele alıyor. 

Yarıyıl tatilinde çocuğunuzu, karne hediyesi olarak sinemaya götürmek istiyorsanız işte size çocuğunuzun sevebileceği bir film! Animasyon türündeki Coco, idolü Ernesto de la Cruz gibi başarılı bir müzisyen olma hayalleri kuran Miguel'in hikayesini konu alıyor.

Hayatınızı film tadında yaşamanız dileğiyle..:)