Vizyonda Bu Hafta! 2 Mart 2018


Mart ayının ilk haftasında 2'si yerli 5'i yabancı olmak üzere toplamda 7 yeni film vizyona giriyor. 

Haftanın ilk yabancı yapımı Jennifer Lawrence'lı gerilim filmi Kızıl Serçe. Film, Rus güvenlik servisinde eğitim alan Dominika Egorova'nın bir CIA ajanıyla ilgili görevinden sonra yaşananları konu ediniyor.

Haftanın komedi türündeki filmi en çok beklenen filmlerden Ailecek Şaşkınız. Film, babasının emekli olmasını fırsat bilip küçüklüğünden beri hayalini kurduğu şirketi rakiplerinden daha güçlü yapma niyetinde olan Ferhat ve onun çocukluk arkadaşının hikayesini eğlenceli bir şekilde ele alıyor. Selçuk Aydemir'in yönetmenliğini üstlendiği filmin başrollerinde Ahmet Kural ve Murat Cemcir yer alıyor.

Türkiye ve ABD ortaklığında çekilen bir diğer yapım Melez. Film, gazeteci bir çift olan Amy ve John'un; Amy'nin beklenmedik hamileliği ve kürtaj yaptıktan sonrasında gelişen olayları anlatıyor. Filmin yönetmenliğini reklam filmleriyle tanıdığımız Biray Dalkıran'ın üstleniyor.

5 dalda Oscar'a aday olan Uğur Böceği haftanın bir diğer yapımı. Film, California'da yaşayan ergenlik çağındaki Christine ile annesi arasındaki çalkantılı ilişkiyi anlatıyor. 

Haftanın dram türündeki yapımı Savaştan Sonra. Hillary Jordan'ın aynı isimli romanından yönetmen Dee Rees tarafından beyaz perdeye aktarılan film, II. Dünya Savaşı'nın hemen sonrasında Mississippi'deki çiftliklerine dönen Jamie ve Ronsel'in gelişen dostluğu ile McAllan ve Jackson ailelerini merceğine alarak dönemin sosyal adaletsizlik, ırkçılık ve toprak mücadelesi gibi konularını ele alıyor. 

Taylan Mintaş'ın yazıp yönettiği belgesel Sessizliğin Kardeşleri, yönetmenin memleketi Kars'ta yaşayan kuzenleri Toso ve Çao'nun hikayesini konu alıyor. 

Çocuğunuzla keyifli bir şeyler yapmak isterseniz haftanın animasyon türündeki filmi Puloi: Asla Yalnız Uçmayacaksın imdadınıza yetişiyor :) Animasyon, ailesiyle güneye göç edemeyen yavru Puloi'un yeni arkadaşlarıyla kışı atlatma mücadelesini konu alıyor.

Hayatınızı film tadında yaşamanız dileğiyle :)