Vizyonda Bu Hafta! 2 Şubat 2018


Şubat ayının ilk vizyon haftasında 3'ü yerli 4'ü yabancı olmak üzere toplamda 7 yeni film vizyona giriyor.

Haftanın ilk yabancı yapımı kuşkusuz çoğumuzun sabırsızlıkla beklediği Fatih Akın'ın Altın Küre ödüllü filmi Paramparça. Film, eşi Nuri ve çocuğu Rocco'yu bir patlamada kaybeden Katja'nın bireysel adalet arayışını anlatıyor. Filmin başrollerinde ise Diana Kruger ve Numan Acar yer alıyor. Duvara Karşı, Yaşamın Kıyısında gibi güzel işlere imza atan Fatih Akın'ın bu ödüllü filmine mutlaka gitmelisiniz benden söylemesi :) 

Üç Billboard Ebbing Çıkışı, Missouri; kızını öldüren suçlunun yakalanamaması sonucu yerel kolluk kuvvetlerine adeta bireysel bir savaş açan Mildred Hayes'in hikayesine odaklanıyor. Brüj'da ve Yedi Psikopat filmleriyle tanınan Martin McDonagh'ın üçüncü uzun metraj filminin oyuncu kadrosunda Frances McDormand, Woody Harrelson ve Sam Rockwell yer alıyor. Bireysel adalet arayışında olması açısından film bu yönden Paramparça'yla benzerlik gösteriyor. 

Haftanın gerilim, komedi türündeki filmi İtalyan yapımı Perfetti sconosciuti'nin yeniden çevrimi olan Cebimdeki Yabancı. Film, yemek için bir araya gelen yedi yakın arkadaşın, başlattıkları bir oyun sonrası arapsaçına dönen ilişkilerini anlatıyor. Filmin oyuncu kadrosunda Belçim Bilgin, Buğra Gülsoy, Çağlar Çorumlu, Şebnem Bozoklu ve Şükrü Özyıldız gibi ünlü isimler yer alıyor. 

Haftanın belgesel türündeki filmi Melisa Üneri'nin çektiği Babasının Kızı. Film, yönetmenin Finlandiya'da yaşayan şen şakrak fakat manipülatif babasıyla ilişkisini ve babasına bir başkaldırı olarak Türkiye'ye taşınmasını konu ediniyor. 

Lebanon filmiyle uluslararası alanda tanınmaya başlayan Samuel Maoz'un ikinci filmi Foxtrot, askerde olan Jonathan ile onun akıbetiyle ilgili endişe duyan ailesinin yaşadıklarını anlatıyor. 

Haftanın dram, tarihi türündeki filmi En Karanlık Saat. Film, Winston Churchill'in başbakan olduktan kısa bir süre sonra karşılaştığı sorunlarla girdiği mücadelesini anlatıyor. Gary Oldman'ın başrolünde yer aldığı filmin yönetmen koltuğuda Joe Wright oturuyor. 

Tuncer Gürbüz'ün yönetmenliğini üstlendiği Cin Çeşmesi, Raziye ve Kanber adındaki iki kardeşin yaşadıkları sonrası lanetlenen köyün hikayesini anlatıyor. 

Hayatınızı film tadında yaşamanız dileğiyle..:)