Vizyonda Bu Hafta! 20 Ekim 2017


Bu hafta 3'ü yerli 4’ü yabancı olmak üzere toplamda 7 yeni film vizyona giriyor.

Haftanın ilk yerli yapımı romantik-komedi türündeki İlk Öpücük. Film, her gün hafızasını kaybeden Bahar ile, onu her gün kendine aşık etmeye çalışan Hakan'ın zorlu aşkını konu alıyor. Ayrıca film, 2004 yapımı 50 İlk Öpücük filminin resmi bir uyarlaması olarak beyaz perdeye tekrar uyarlandı. Filmin başrollerinde ise Murat Yıldırım ve Özge Gürel yer alıyor.

Haftanın animasyon yapımı Toby Genkel ile Reza Memari'nin yönetmenliğini üstlendiği Bak Şu Leyleğe. Kendini leylek zanneden ama aslında bir serçe olan Richard, leylek ailesine onlardan biri olduğunu ispatlamak için ta Afrika'ya yolculuğa çıkar.

Damat Takımı size keyifli vakit sunacak gibi duruyor. Liseden beri birbirlerinden hiç kopmayan beş yakın arkadaştan birisi evlenmeye kalkışırsa geriye kalan dörtlü ne yapar? Romantik komedi türündeki filmin oyuncu kadrosunda ise Furkan Andıç, Özgürcan Çevik, Pelin Akil, Açelya Topaloğlu ve Sarp Can Köroğlu yer alıyor.

Haftanın aksiyon türündeki filmi Uzaydan Gelen Fırtına, iklim kontrolü için geliştirilen ve yörüngeye yerleştirilen uydu ağının dünyaya saldırmasıyla oluşan felaketleri ele alıyor. Gerard Butler'ın başrolünde yer aldığı filmde ona Abbie Cornish ve Ed Harris eşlik ediyor.

Ülkemizi ziyaret etmesiyle şu sıralar baya gündemde olan Aamir Khan Secret Superstar filmiyle karşımıza ünlü bir müzik yapımcısı olarak çıkıyor. Büyük bir tutkuyla şarkıcı olmak isteyen Insu adlı genç bir kızın bu hayalini gerçekleştirmek için çıktığı serüven sizi oldukça etkileyecek.

Haftanın dram türündeki yapımı ise Bölük. Aslında bizzat yönetmenin yaşadığı askerlik anılarını yansıttığını düşünürsek yarı otobiyagrafik bir film de diyebiliriz. Film, yönetmen Aytaç Ağırlar'ın, "hayatımın mihenk taşı" dediği askerlik görevinde kendi yaşadıklarını ve başına gelenleri 3 farklı karakter üzerinden ele alıyor. Filmin oyuncu kadrosunda Kaan Yıldırım, Hakan Kurtaş ve Alina Boz gibi isimler yer alıyor.

Cannes Film Festivali'nde prömiyerini gerçekleştiren Soygun, bir soygunun tam olarak altından kalkamayan Connie ve Nick isimli iki kardeşin hikayesine odaklanıyor. Filmin başrolünde Robert Pattinson yer alırken ona Benny Safdie ve Jennifer Jason Leigh eşlik ediyor.