Vizyonda Bu Hafta! 20 Nisan 2018


Bu hafta 6'sı yerli 4'ü yabancı olmak üzere toplamda 10 yeni film vizyona giriyor.

Haftanın iddialı yapımı stop-motion tekniğiyle çekilen, festivallerin gözdesi olan Köpek Adası. Film, Japonya hükumetinin köpek nüfusunun giderek artması sonucu, köpekleri çöp yığınından oluşan bir adaya göndermesini ve burada köpek dostu Spots’ı aramaya koyulan Atari Kobayashi'nin hikayesini konu ediniyor. Stop-motion’ı oldukça seven biri olarak filme gitmenizi şiddetle tavsiye ediyorum! (Bilmeyenler için stop-motion: Durağan 3 boyutlu objeleri hareket edermiş gibi gösteren bir animasyon türüdür.)

Haftanın komedi türündeki yapımı Güldür Güldür Show ekibinin elinden çıkma Cici Babam. Film, babaları öldükten sonra annelerinin kendisine bir sevgili bulmasını hazmedemeyen 3 evladın, kendisini aileye kabul ettirmeye çalışan cici babayı annelerinden uzaklaştırmalarını eğlenceli bir şekilde ele alıyor. Filmin oyuncu kadrosu ise tahmin edecebileceğiniz gibi oldukça kalabalık. Filmde Mahir İpek, Derya Alabora, Onur Buldu, Onur Atilla, Yasemin Conka, Meltem Yılmazkaya, Derya Karadaş ve Burak Topaloğlu başta olmak üzere Alper Kul, İrem Sak, Ayhan Sicimoğlu ve daha niceleri yer alıyor.

Fantastik türde olan Zamanda Kıvrılma, bilim insanı olan babasının kaybolmasının ardından onu arayışa koyulan ve bu arayışı kozmik bir maceraya dönüşen Meg'in hikayesini anlatıyor. Filmin başrollerini ise Storm Reid, Deric McCabe ve Levi Miller üstleniyor.

Haftanın dram türündeki yapımı Bütün Saadetler Mümkündür, Erasmus ile yurt dışına gitme hayali kuran mühendislik öğrencisi Ali'nin, solistlik yapan ve yalnız bir adam olan Mevlüt’ün bakıcılığını üstlenen Gülce ile tanışmasından sonra hayatında gelişen olayları ele alıyor. Başrolünü Kemal Uçar'ın üstlendiği filmde ona Arif Erkin Güzelbeyoğlu, Nilay Erdönmez ve Ruhi Sarı gibi isimler eşlik ediyor.

İlk aşkınızla saf ve temiz bir aşk yaşadıktan sonra evlilik aşamasına geldiğinizde ilişkinizin güvenilirliğini test etmek için başka birileriyle birlikte olur muydunuz? Bence bu tam bir delilik, mutlusunuz işte kardeşim evlenin gitsin! İlişki Durumu: Açık İlişki filmi de bunu konu alıyor. Anna ve Will’in bu masum aşk öyküsü arkadaşlarının onlara birbirleriyle bir hayatı paylaşmadan önce başka birileriyle çıkmalarını önermesiyle gelişen olayları konu alıyor. Filmin başrollerini Rebecca Hall ile Dan Stevens paylaşıyor.

Haftanın korku türündeki yapımı Winchester Gizemli Ev, 19. yüzyılın en önemli ateşli silah üreticilerinden biri olan Winchester'ın varisi Sarah Winchester'ın yüz yıla yakın bir süredir anlatılan olağanüstü hikayesini odağına alıyor.

Gerilmeye doyamayacağınız bir diğer korku filmi Sandık, şirin bir dağ köyüne nereden geldiği belli olmayan helikopterlerin köye bıraktığı sandıklarla gelişen olayları konu alıyor.

Haftanın bir diğer animasyon yapımı Maşa ile Koca Ayı 2: Sonsuz Arkadaşlık, Maşa isimli küçük bir kız çocuğuyla sirkten emekli ayı Mişka'nın maceralarını anlatmaya kaldığı yerden devam ediyor.

Bu hafta komedi filmlerine doyamayacağız anlaşılan; Horoz Bayram, herkese borçlandığı kasabadan para kazanmak için İstanbul'a gitmenin yolunu arayan Bayram’ın çevirdiği üçkağıtları konu alıyor.

Son yapım ise yine komedi türündeki Vallahi Hortladı. Film, 14 kişinin ölümsüzlüğe kavuşmak adına yeniden dünyaya gelen ve kendilerine musallat olan eski kral Nam-Sis'e karşı gelmeye çalışmalarını komik bir biçimde ele alıyor.

Hayatınızı film tadında yaşamanız dileğiyle :)