Vizyonda Bu Hafta! 21 Eylül 2018


Bu hafta 5’i yerli 6’sı yabancı olmak üzere toplamda 11 yeni film vizyona giriyor.

Haftanın ilk yapımı korku türündeki Dehşetin Yüzü. Korku filmi severler bilirler Korku Seansı’ndaki rahibe karakteriyle tanıştığımız rahibenin hikâyesinin devamı niteliğinde bir film. Korku Seansı müptelası olan ben kesinlikle gideceğim size de öneririm.

Banu Sıvacı'nın 2018 Sofya Uluslararası Film Festivali'nde En İyi Yönetmen ödülünü aldığı filmi Güvercin, zamanının çoğunu babasından kalma güvercinlere bakarak geçiren Yusuf’un, bir gün abisinin zoruyla çalışmaya başlamasıyla çalışma hayatı ve mahalle gerçekleriyle yüzleşmesini konu alıyor.

Dram türündeki Göç Yolu, Balkanlar’dan Türkiye’ye göç etmek zorunda kalan insanların dağlarda yaşamak için verdiği mücadeleleri konu alıyor.

Gerçek bir hikâyeden esinlenen Radiogram, 1971 yılında komünist rejim altındaki Bulgaristan’da, rock’n roll aşığı oğluna istediği radyoyu almak için 100 kilometre yol yürüyen babanın hikâyesini ele alıyor.

Romantik komedi türündeki Kapımdaki Aşk, kocasından ayrılıp iki kızıyla yaşamaya başlayan Alice’in genç film yapımcıları Harry, George ve Teddy ile tanışmasıyla değişen hayatını anlatıyor.

Haftanın bir diğer komedi yapımı Sorma Neden, düğün günü ortadan kaybolan damadın ardından gelişen olayları konu alıyor.

Vizyon takvimi animasyon film sevenleri de es geçmemiş. Cesur Araba, şehrin en hızlı taksisi Wheely’nin yaşadığı aşk karşısında vereceği mücadeleyi anlatıyor.

Umut Kırca’nın yönetmenliğini üstlendiği Bücür, üstün bilgisayar becerilerine sahip bir çocuk olan Umut’un annesini bulmak için atıldığı macerayı konu alıyor.

Gerilim, aksiyon türündeki İntikam Meleği, vahşi bir saldırıda kocası ve kızı öldürülen Riley’nin, ailesinin katillerini bulma sürecini anlatıyor.

Bırakma Beni, Ahmad, İsa ve Motaz adlı üç arkadaşın yetimhaneyi terk etmek ve yeni bir hayata başlamak için, onca tehlikeye karşı birlikte sevgiyi, dostluğu ve umudu yeniden keşfetmelerini konu alıyor.

Haftanın son yapımı Nezih Bir Film, bulaştıkları her işte başarısız olan Nezih ile Kasım'ın hikayesini anlatıyor.

Hayatınızı film tadında yaşamanız dileğiyle :)