Vizyonda Bu Hafta! 22 Eylül 2017


Bu hafta 3'ü yerli 4'ü yabancı olmak üzere toplamda 7 yeni film vizyona giriyor.

 


Matthew Vaughn'un yeniden yönetmen koltuğuna oturduğu serinin ikinci filmi Kingsman:Altın Çember, karargahları yıkılan Kingsman gizli servisi ajanlarının, dünyayı kurtarmak için kurumun ABD'deki muadili Statesman ile birlikte çalışmasını anlatıyor. Filmin oyuncu kadrosunda ise Channing Tatum, Taron Egerton ve Pedro Pascal yer alıyor.Yönetmenliği ve senaristliği Sermiyan Midyat'a ait olan Ay Lav Yu, seyircinin beğenisini kazandıktan sonra Ay Lav Yu Tuu ile birlikte seriye devam ediyor.

Film, Amerika'da eğitim alıp köyü Tınne'ye dönen İbrahim'in iki kültür arasında yaşadıklarını neşeli ve kendine has bir üslupla sinemaya taşıyor. Başrolünde Sermiyan Midyat'ın yer aldığı filmde ona Nikki Leigh ve  Ayça Damgac eşlik ediyor.Oscar ödüllü yönetmen Asghar Farhadi'ye 2009 yılında Berlin Film Festivali'nde En İyi Yönetmen Ödülü kazandıran EllyHakkında, 8 yıl sonra ülkemizde vizyona girdi!

Yıllardır Almanya'da yaşayan Ahmet tekrar İran'a dönünce eski dostları kutlama yapmak için Hazar Gölü'nün kıyısında bir tatil yapmaya karar verirler. Ama bu tatil sandıkları kadar eğlenceli olmayacaktır....Dram, suç türündeki İz, hayvan hakları savunucusu Janina'nın, komşusunun öldürülmesi ve iki köpeğinin ortadan kaybolmasıyla bu konuda yürüttüğü kişisel araştırmasını konu alıyor.Cemil Ağacıkoğlu'nun yazıp yönettiği Tarla, saplandığı borç batağından kurtulamayan Tarık ile Emre'nin çareyi ailesinin memleketteki tarlasını satmakta bulmalarını konu ediniyor. Filmin oyuncu kadrosunda Serkan Ercan, Ilgaz Kocatürk ve Kenan Bal yer alıyor.Gökhan Keser'in başrolünde yer aldığı AtçalıKel Mehmet, II. Mahmut döneminde yaşayan ve her zaman halkının yanında olan efe Atçalı Kel Mehmet'in hikayesini konu alıyor. Gökhan keser efe rolü için uygun mudur tartışılır izleyip karar vermek lazım buna...Korku türündeki Kaçış Odası, korku filmi hayranı Jeff ile Ben'in, sevgilileri Jess ile Angie'yi de alarak eğlence amacıyla gittikleri kaçış odasında yaşananları konu ediniyor. Eğer canınıza susamışsanız ve Jeff ile Ben'i haklı buluyorsanız buyurunuz sinema salonlarına efenim :)

 

Herkese sinema dolu bir vizyon haftası diliyoruz...