Vizyonda Bu Hafta! 23 Mart 2018


Bu hafta 6’sı yerli 3’ü yabancı olmak üzere toplamda 9 yeni film vizyona giriyor. 

İlk Filmimiz bir devam filmi olan Bordo Bereliler 2: Afrin Erhan Baytimur serinin ikinci filminde Bordo Bereliler'in bu kez Afrin yakınlarında yapılan operasyonlarını anlatıyor. Filmde kullanılan silahların tamamen yerli yapım olması öne çıkan bir ayrıntı. Aksiyon ve çatışma sahneleri ile dolu filmi meraklılarına tavsiye ediyoruz.

Haftanın diğer bir devam filmi ise Pasifik Savaşı: İsyan Star Wars serisinden tanıdığımız John Boyega'nın başrolünde olduğu filmin yönetmeni ise Spartacus dizisini de yöneten Steven S. DeKnight Dünyayı tehdit eden Kaiju adlı yaratıklar ve onlara karşı koymaya çalışan dev robotların hikayesi kaldığı yerden yeni karakterler ile devam ediyor.

Çağan Irmak son filmi Çocuklar Sana Emanet ile bu kez sıradışı bir öyküyle seyirci karşısına çıkıyor. Engin Akyürek, Şerif Sezer, Hilal Altınbilek gibi isimlerin rol aldığı filmin senaryosu da Çağan Irmak'a ait.

Ve Sarı Bıyık beyazperdede! Yıllarca Flash TV'de yayınlanan Gerçek Kesit programıyla bir fenomene dönüşen Cahit Kaşıkçılar bu kez senaryosunu da yazdığı Gerçek Kesit: Manyak filmi ile seyirci karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Filmi emanet ettiği isim ise başarılı yönetmen Onur Ünlü. Perihan Savaş'ın da yorumuyla katıldığı filmi meraklılarına tavsiye ediyoruz.

Bu hafta minik sinemaseverler için vizyona giren filmimiz ise bir prenses hikayesi Kayıp Prenses Ukrayna yapımı animasyonu sinemalarda Türkçe dublajı ile izleyebilirsiniz.

Yönetmen Emre Erdoğdu geçen sene Adana Film Festivali'nde ilk kez gösterilen filmi Kar ile bu hafta vizyonda. Birbirine zır iki karakterdeki kardeşlerin hikayesinin anlatıldığı filmde Hazar Ergüçlü ve Ozan Uygun başrolleri paylaşıyor.

Haftanın bir diğer yabancı filmi ise geçen sene Venedik Film Festivali'nde en iyi yönetmen ve en iyi ilk film ödüllerini alan Velayet  Boşanmaya çalışan bir çifti ve arada kalıp çok etkilenen çocuklarının hikayesini anlatan filmin yönetmeni  Xavier Legrand

Güldür Güldür ekibinden tanıdığımız Onur Buldu ve İrem Sak bu kez aile içi bir dram filminde karşımıza çıkıyor. Erkan Tunç'un Martı filminde ikiliye Öner Erkan ve Sahra Şaş eşlik ediyor.

Haftanın belgesel filmi ise Zat-ı Mafhuz Sedat Yetkin'in yazıp yönettiği filmde geçmiş zamanda Anadolu'da yaşayan filozofların hayatları anlatılıyor.

Hepinize sinema dolu bir hafta diliyoruz...