Vizyonda Bu Hafta! 23 Şubat 2018


Bu hafta 3'ü yerli 5'i yabancı olmak üzere toplamda 8 yeni film vizyona giriyor. 

Haftanın ilk yabancı yapımı Bafta Ödüllerinde "En İyi Uyarlama Senaryo Ödülü" kazanan ve 4 dalda Oscar adaylığı olan Beni Adınla Çağır. Film, 80'lerin ilk yarısında yaz tatili dolayısıyla Kuzey İtalya'da hayatları kesişen genç Elio ile babasının asistanı Oliver'ın kısa bir süre içinde, bu yazın hayatlarını sonsuza dek değiştireceğini fark etmeleriyle gelişen olayları anlatıyor. James Ivory'nin André Aciman'ın aynı isimli romanından uyarladığı, yönetmenliğini Luca Guadagnino'nun üstlendiği filmin başrollerinde Armie Hammer, Timothèe Chalamet ve Michael Stuhlbarg oturuyor. 

Usta yönetmen Ridley Scott'ın yönettiği Dünyanın Bütün Parası haftanın bir diğer yapımı. Dönemin sayılı zenginlerinden olan petrol milyarderi Jean Paul Getty'nin, kaçırılan torununun fidyesini ödemek istememesi sonucu gelişen ilginç olayları konu ediniyor. Düşünsenize dedeniz dünyanın en zengin insanlarından, kaçırılıyorsunuz ve canınızın tehlikede olması onun umurunda bile değil. Dünyanın bütün parası sende olsun dedecik ama hani nerede insanlık?? Senin üzerinden kaybolan insanlığı izleyeceğiz belki de... Filmin oyuncu kadrosunda Michelle Williams, Mark Wahlberg ve Christopher Plummer yer alıyor. 

Sıradaki yapımımız birçok önemli uluslararası festivalde gösterilen The Florida Project. Film, tek dertleri daha çok eğlence, daha çok macera ve daha çok dondurma olan altı yaşındaki Moonee ve arkadaşlarının okulların tatil olduğu yaz döneminde yaşadıklarını konu alıyor. 

Hep dram hep dram yok mu vizyonda komedi filmi diyorsanız var efendim olmaz mı? Demet Akbağ ve Zafer Algöz'ün başrolünde yer aldığı Görevimiz Tatil filmi, yıllardır tatile gitmemiş bir ailenin Ege'de bir köye doğru yola çıkışlarını ve bu yolculukta yaşadıkları eğlenceli anları konu ediniyor.

Kurmaca belgesel tadında vizyona giren Kırlangıçlar Susamışsa haftanın bir diğer yerli yapımı. Muhammet Çakıral'ın yazıp yönetmenliğini üstlendiği film, Karadeniz'de bir dağ köyünün bölgeyi işgale yeltenen HES'çilere karşı verdikleri mücadeleyi anlatıyor.

Komediden dramına, belgeselinden korkusuna kadar çeşit çeşit film giriyor bu hafta vizyona efendim. Şöyle bir korku filmi vizyona girse de gitsek diye bekleyeniniz varsa bir adet korku filmimiz mevcut; korkarsan :) Özgür Bakar'ın yönetmenliğini üstlendiği Alem-i Cin, 25. yaş gününden sonra görmeye başladığı kabusların izini süren Yeliz'in hikayesini korku dolu olaylarla anlatıyor.

Şu haftalar animasyon filmlere aşinayız. Bu hafta vizyona giren Tavşan Peter filmi ise, nesiller boyu okuyucuları cezbetmiş olan maceracı kahraman Peter'in, bu kez kendi çağdaş komedisinin başrolünü üstlenmesini konu ediniyor. 

Haftanın son yapımı aksiyon türündeki Samson. Bruce Macdonald ve Gabriel Sabloff'un yönetmenliğini üstlendiği film, üstün güçlere sahip savaşçı Samson'un hikayesini ele alıyor. 

Hayatınızı film tadında yaşamanız dileğiyle :)