Vizyonda Bu Hafta! 24 Mayıs 2019


Mayıs ayının sonuna doğru yaklaşırken vizyon takvimine de bir göz atalım: Bu hafta 1’i yerli 5’i yabancı olmak üzere toplamda 6 yeni film vizyona giriyor.

Haftanın fantastik, dram türündeki filmi Sınır; gümrük memuru olarak çalışan ve insanların korkularını tespit etmede kendine özel altıncı his meleği olan Tina’nın, yeni tanıştığı Vero ile karşılaştıktan sonra hayatının bir anda değişmesini konu alıyor. Geçen yıl Cannes Film Festivali'nde “Belirli Bir Bakış Ödülü”ne layık görülen film, Oscar Ödülleri'nde En İyi Makyaj ve Saç Tasarımı ödülüne de aday gösterildi.

Guy Ritchie'nin yönetmenliğini üstlendiği, Will Smith’in başrolünü üstlendiği film Alaaddin, cesur ve ne istediğini bilen Prenses Jasmine ile onların geleceğinin anahtarı olabilecek Genie’nin hikayesine odaklanıyor.

Korku türündeki Karanlık Lanet, geçmişlerinde istismara maruz kalmış iki genç olan; yaşayan ölü Mina ile görme engelli Alex’in arkadaş olmaları sonrası gelişen olayları gerilimli bir şekilde anlatıyor.

Haftanın bir diğer korku filmi Şeytanın Kapısı, 1960’lardaki bir yurt vakasını konu alıyor. Film, Vatikan tarafından İrlanda Kilisesi’nin, kadınları zorla tuttukları iddia edilen yurtlara peder yollamasıyla kötücül olayların başlarına gelmesini anlatıyor.

Haftanın tek yerli yapımı olan Aykut Enişte, ferdi olacağı bir ailenin hayalini kurarken bir anda iki aile arasında kalan Aykut’un hikâyesini eğlenceli bir şekilde ele alıyor.

Aksiyon türündeki Acemi Kaşifler: Görevimiz Kocaayak, yetilerin var olduğunu ispatlamaya çalışan Simon ile özel dedektif Nelly’nin yaşadıklarını konu alıyor.

Hayatınızı film tadında yaşamanız dileğiyle :)