Vizyonda Bu Hafta! 25 Ağustos 2017


Haftanın ilk filmi aksiyon ve kara komedinin iç içe olduğu Şanslı Logan, size eğlence dolu saatler vaat ediyor. Son zamanlarda işleri yaver gitmeyen Jimmy ve Clyde Logan kardeşler çareyi soygun yapmakta bulurlar. İkili, Amerika'nın en popüler etkinliği olan NASCAR araba yarışlarında soygunu planlayarak işleri daha da karmaşık hale sokarlar. Bu amaç uğruna  ünlü soyguncu Joe Bang'i kaçırmayı bile göze alırlar.

Oldukça keyif alacağınız filmin başrollerinde ise Channing Tatum, Adam Driver son bond Daniel Craig ve Seth MacFarlane yer alıyor.

Illumination Entertainment'ın dünya genelinde çok sevilen serisi Çılgın Hırsız Gru ve Minionlar son filmleri Çılgın Hırsız 3 ile yeniden izleyiciyle buluşuyor. Gru, Balthazar Bratt ile yaptığı mücadeleden sonra suç dünyasından uzaklaşmaya, huzurlu bir hayat sürmeye karar vermiştir, ancak boş gezmekten de sıkılmıştır.  Gru bir gün gizemli bir yabancı tarafından Dru adında bir ikiz kardeşi olduğunu öğrenir. Bu zengin ve başarılı kardeşin Gru'dan bir isteği vardır: Ailenin nesillerden beri devam eden 'kötülük' geleneğini sürdürerek son bir soygun gerçekleştirmek ve bunu birlikte yapmak...

Çok sevilen bu animasyonun seslendirme kadrosunda, Steve Carell, Miranda Cosgrove ve Russell Brand yer alıyor.

Bu hafta vizyonda nostalji rüzgarları esecek. İlk olarak 1991 yılında gösterime giren Terminator 2: Mahşer Günü filmi, bu hafta 3 boyutlu ve Türkçe dublaj seçeneğiyle tekrar gösterime giriyor. Skynet, 29 Ağustos 1997'de bilinç kazanıp nükleer bir saldırıyla 3 milyardan fazla insanın ölümüne neden olmuştur. Bu olaydan yıllar sonra, 2029'da John Connor, makinelere karşı savaşta insanlığın lideri konumundadır. İnsanlığı yok etmeye çalışan makineler, geçmişe yok edici bir robot gönderip John'u 10 yaşında olduğu dönemde öldürmeyi planlarlar. Bakalım John kendisini ve annesini kurtarabilecek midir? Film hakkında söyleyecek çok şey var ama özetlemek gerekirse: Hasta la vista baby!

James Cameron'ın yönetmenliğini yaptığı filmin başrolünde Arnold Schwarzenegger yer alırken ona Robert Patrick, Linda Hamilton, Edward Furlong ve Dean Norris eşlik ediyor.

Haftanın tek yerli yapımı komedi türündeki Şansımı Seveyim. Komedi filmi denince akla gelen belli başlı konular var zaten: Sakar ve uğursuz bir adam bir kadına aşık olur ve ona kavuşabilmek için türlü maceralara atılır. Kahramanımız Sebahattin de tam da duruma uygundur ve içine düştüğü bu lanetten kurtulabilmek için geçmişte ahını aldığı insanlarla yeniden buluşup helallik istemeye karar verir.

Cem Gelinoğlu'nun başrolde olduğu filmde ona  Zeynep Tuğçe Bayat, Gökhan Kıraç ve Metin Yıldız eşlik ediyor.

Japonya yapımı olan Senin Adın bu haftanın dram türündeki filmi. Dağlık bir bölgede yaşayan Mitsuha, hayatından çok da memnun olmayan liseli bir kızdır. Bir gün rüyasında kendini Tokyo'da yaşayan bir erkek olarak görür aynı vakitte Taki denen gençte kendini dağların sardığı bir kentte yaşayan bir kız olarak görür. Birbirine yabancı bu iki gencin rüyalarının ardındaki sır ne ola ki diye merak ediyorsanız filme gitmenin tam sırası!

Haftanın son yapımı Sadakat Yolunda. Irak'taki Amerikan kuvvetlerinde görev yapan Megan Leavey , bomba ve mayın tespitinde yararlanılan Rex adlı köpeğin eğitimi için tayin edilir. Zaman içinde bu saldırgan köpekle yakın bir bağ kuran Leavey ile Rex, çok sayıda görevi başarıyla tamamlar. Bir gün görev esnasında patlatılan bomba, askerle köpeğini birbirinden ayırır. Megan Leavey, Rex'e kavuşabilecek midir?

Filmin oyuncu kadrosunda ise Kate Mara, Edie Falco, Bradley Whitford  ve Tom Felton yer alıyor.

Herkese sinema dolu bir vizyon haftası diliyoruz...