Vizyonda Bu Hafta! 26 Ekim 2018


Ekim ayının son vizyon haftasında 4’ü yerli 4’ü yabancı olmak üzere toplamda 8 yeni film vizyona giriyor.

Haftanın ilk yapımı Ferzan Özpetek’in çok konuşulan filmi Napoli’nin Sırrı. İtalya’da çekilen film büyük ilg gördü ve iyi bir gişe hâsılatı elde etti. Gizemli bir cinayeti odağına alan film bir yandan da Andriana ile Andrea’nın gerilimli aşk hikâyesini ele alıyor.

Bir diğer çok konuşulan film ise yerli yapımlardan Müslüm. Arabesk müziğin efsane ismi “baba” olarak da bilinen Müslüm Gürses’in hayatını konu alacak filmin yönetmenliği Ketche ve Can Ulkay’ emanet. Senaryosu Hakan Günday’ın yazdığı filmde Gürses’in Timuçun Esen, eşi Muhterem Nur’u ise Zerrin Tekindor canlandırıyor.

Korku türündeki Cadılar Bayramı, ilk filmde geçen olayların kırk yıl sonrasını ele alırken Laurie ile Michael Myers arasındaki son yüzleşmeyi de anlatıyor.

Haftanın komedi türündeki yapımı Bebek Geliyorum Demez, kurumsal hayattan kurtulup yazar olmak isteyen Beste’nin hamile olduğunu öğrenmesiyle değişen hayatını eğlenceli bir şekilde ele alıyor.

Türkiye ve dünya sinemasının efsanevi ismi Yılmaz Güney’e saygı niteliğinde çekilen Çirkin Kral Efsanesi, dünya prömiyerini Yılmaz Güney’in 33. Ölüm yıl dönümünde Toronto Film Festivalinde gerçekleştirdi. Belgesel; Güney’in ailesini, çalışma arkadaşlarını, dostlarıyla olan röportajlarını ve sanat anlayışı ile yaşadığı zorlukları anlatıyor.

Alonso Ruizpalacios'un yönettiği, Berlin Film Festivali'nden Gümüş Ayı ödülü alan filmi Müze,1985 yılında Mexico City'de bir müze soygununa kalkışan Juan ile Benjamin'in hikâyesine odaklanıyor.

Televizyon çizgi filmi olan Rafadan Tayfa’nın beyaz perde uyarlaması Rafadan Tayfa Dehliz Macerası, yıkım tehlikesinde olan mahallelerini kurtarmak için hep birlikte mücadeleye girişen Rafadan Tayfa ekibinin maceralarını anlatıyor.

Komedi türündeki Acemi Hırsız, boylarından büyük bir soyguna kalkışan bir grup acemi hırsızın hikâyesini anlatıyor.

Hayatınızı film tadında yaşamanız dileğiyle :)