Vizyonda Bu Hafta! 26 Ocak 2018


Ocak ayının son vizyon haftasında 2'si yerli 4'ü yabancı olmak üzere toplamda 6 yeni film vizyona giriyor.

Thomas ve arkadaşları Labirent'ten kurtulmalarının ardından hapsoldukları tesisten kaçmayı başarmışlardır. Şimdi de genç kahraman Thomas "Işıl" olarak bilinen ölümcül bir hastalığa çare bulmak için göreve başlar. Serinin üçüncü halkasının başrollerinde Dylan O'Brien, Kaya Scodelario ve Thomas Brodie-Sangster yer alıyor.

Haftanın komedi filmi Ölümlü Dünya, nesillerdir Haydarpaşa Garı'nda bir lokanta işleten Mermer Ailesi bireylerinin hikayelerini anlatıyor. Ancak Mermer ailesinin herkesten sakladıkları sırrın açığa çıkmasıyla birlikte olaylar fazlasıyla karışarak ölümcül bir hal alıyor. Ünlü oyuncu Ali Atay'ın yönetmenliğini üstlendiği filmin oyuncu kadrosunda ise Ahmet Mümtaz Taylan, Alper Kul, Sarp Apak ve İrem Sak yer alıyor. Hafta sonu sinema keyfi yapmak isterseniz sizlere güzel bir alternatif sunuyor Ölümlü Dünya, renkli oyuncu kadrosu ve eğlenceli fragmanıyla benden notunu almayı başardı :) 

Haftanın bir diğer filmi bilim kurgu türündeki Hafıza. Ünlü bir bilim adamı olan Gordon Dunn, çığır açan yeni cihazını tanıttıktan kısa süre sonra gizemli bir şekilde ölü bulunur. Cihazın başkasının eline geçmesiyle olayların seyri kısa sürede değişir. Mark Palansky'nin yönetmeliğini üstlendiği filmin oyuncu kadrosunda Game of Thrones'un Altın Küre ödüllü yıldızı Peter Dinklage, Matt Ellis ve Anton Yelchin gibi isimler bulunuyor.

Dram türündeki Sevgisiz, boşanma arefesindeki Zhenya ile Boris'in, çocukları Alyosha'nın ortadan kaybolduktan sonra yaşadıklarına odaklanıyor. Rus sinemasının usta yönetmenlerinden Andrey Zvyagintsev'in Rusya tarafından Oscar aday adayı olarak gösterilen filminin oyuncu kadrosunda Maryana Spivak, Aleksey Rozin ve Varvara Shmykova yer alıyor. 

Haftanın ikinci ve son yerli yapımı Adı Aşk, Çanakkale'de şans eseri tanışan Levent ile Zeynep'in İstanbul'a taşınma sürecini konu ediniyor. Eyüp Dirlik'in yönetmenlik koltuğuna oturduğu filmin oyuncu kadrosunda Mustafa Yabaş, Mariam Hussein ve Ümit Acar bulunuyor. 

Ayı Kardeşler serisinin yeni filmi Ayı Kardeşler: Fantastik Dünyalar, Orta Dünya Krallığı'nın harikalarından biri olan Altın Geyik'in yerini keşfeden robot Coco ve arkadaşlarının, hırsızlara karşı ormanın düzenini korumaya çalışmalarını anlatıyor.

Hayatınızı film tadında yaşamanız dileğiyle..:)