Vizyonda Bu Hafta! 27 Ekim 2017


Bu hafta yerli filmler hakimiyetini gösteriyor. 3'ü yerli 1'i yabancı olmak üzere toplamda 4 yeni film vizyona giriyor.

Türkiye'nin Oscar'a aday gösterdiği filmi Ayla, Kore Savaşı sırasında kimsesiz bir şekilde bulduğu beş yaşındaki bir kızın yaklaşık bir buçuk yıl boyunca bakımını üstlenen Astsubay Süleyman Dilbirliği ile Ayla adını verdiği kız çocuğunun hikyesini anlatıyor. Oldukça duygusal olduğu söylenen filme boş vakit bulduğunuzda gitmelisiniz bence. Can Ulkay'ın yönetmenliğini üstlendiği filmin oyuncu kadrosunda İsmail Hacıoğlu, Kim Seol, Çetin Tekindor ve Murat Yıldırım gibi ünlü isimler yer alıyor. 

Edi'yle Büdü, Metin'le Zeki'den sonraki ayrılmayan ikili haline gelen Oğuzhan Koç ve İbrahim Büyükak'ın başrolünü paylaştığı komedi filmi Yol Arkadaşım beyaz perdede yerini aldı. Yolda tanışan ve tek ortak noktaları gidecekleri istikamet olan Onur ve Şeref'in yol maceraları Şeref'in yol boyunca açtığı belalarla size keyifli dakikalar sunacak gibi duruyor. 

Haftanın tek yabancı yapımı macera, aksiyon türündeki Thor: Ragnarok. Film, Asgard'ı kurtarmak için zorlu bir mücadeleye giren Thor'un hikayesini anlatıyor. Taika Waititi'nin yönetmenliğini üstlendiği filmin oyuncu kadrosunda ise Chris Hemsworth, Tom Hiddleston, Mark Ruffalo ve Cate Blanchett yer alıyor. 

Haftanın son yerli yapımı dram türündeki  İşe Yarar Bir Şey. Film, bir tren yolculuğunda tanışan avukat Leyla ile hemşire Canan'ın, kendi ölümünü bekleyen Yavuz ile kesişen hikayesini konu alıyor. Filmin oyuncu kadrosunda Öykü Karayel, Başak Köklükaya, Yiğit Özşener ve Ayşenil Şamlıoğlu yer alıyor. 

Herkese sinema dolu bir vizyon haftası diliyoruz..:)