Vizyonda Bu Hafta! 27 Nisan 2018


Nisan ayının son vizyon haftasında 5'i yerli 6'sı yabancı olmak üzere toplamda 11 yeni film vizyona giriyor.

Nisan ayını da bitirdik. Bu haftanın iddialı korku yapımlarından Lanetli Konak, sizleri 92 dakikalık bir korku serüveninin içine davet ediyor. İkiz kardeşler Rachel ve Edward yaşadıkları konakta yalnız değillerdir. Onlara bir de şeytani bir güç eşlik ediyor. Bu şeytani gücün ikizlere uyguladığı bir de 3 kural vardır, merak edenler sinemada öğrensinler spoiler vermek olmaz. Brian O'Malley'nin yönetmen koltuğuna oturduğu filmin oyuncu kadrosunda Charlotte Vega, Bill Milner, Eugene Simon ve David Bradley yer alıyor.

Haftanın en çok beklenen filmlerinden Avengers: Sonsuzluk Savaşı, tüm Marvel Sinematik Evreni'nin bir araya gelerek korkunç titan Thanos'a karşı verdiği savaşı konu ediniyor. 60'tan fazla çizgi roman karakterini bir araya getirecek yapımın yönetmenliğini Anthony Russo ve Joe Russo'nun üstleniyor.

Bu hafta bol bol kahkahaya doyacağımız bir hafta olacak gibi görünüyor; zira vizyon takviminde 4 tane komedi filmi mevcut:

Michael Önder'in yazıp yönettiği Taksim Hold'em, nişanlısının ısrarlarına rağmen evinin önündeki protestolara katılmayıp evde arkadaşlarıyla poker oynamak isteyen Alper’in poker sevgisini eğlenceli bir şekilde ele alıyor. Filmin başrolünde Kenan Ece yer alırken ona Damla Sönmez, Berk Hakman, Emre Yetim ve Tansu Taşanlar gibi isimler eşlik ediyor.

Bir diğer komedi türündeki yapım Hülya Avşar’ın otobiyografik filmi Selfi. Film, Avşar'ın gençlik yıllarından bu yana hayatını anlattığı ve onun oyunculuk yıllarından sansasyonel hayatına kadar uzanan yolculuğunu anlatıyor.

Bizum Uşaklar ise; iki kaçağın saklanmak için gittikleri köyde kendilerini bir toprak kavgası içerisinde bulmalarını eğlenceli bir şekilde anlatıyor.

Son komedi türündeki yapım ise Ev Kira Semt Bizim. Kendi halinde bir mahalle olan semtin, zenginlerin son gözdesi olmasıyla birlikte sosyetik olmasını ve bu durum sonucunda kiraların artmasını anlatan film ta ki mahallenin en sevilen kişisi Latif’in evinden kovulmasıyla mahallelinin başkaldırışını eğlenceli bir şekilde ele alıyor.

Agatha Christie'nin aynı isimli ünlü romanından uyarlanan Çarpık Evdeki Cesetler, 1950'lerin İngiltere'sinde geçen gizemli bir cinayet hikayesini konu alıyor.

4 Oscar adaylı Annette Bening ile BAFTA ödüllü Jamie Bell'in övgü alan performanslarıyla çokça konuşulan Yıldızlar Asla Ölmez, efsanevi Hollywood yıldızı Gloria Grahame'ın oyuncu Peter Turner'la yaşadığı dokunaklı ve fırtınalı aşkı olduğu gibi beyaz perdeye aktarıyor.

Dram türündeki Yalnız Hayaller Kaldı, emekli dul matematik öğretmeni Doğan’ın kızı Umut’un yakalandığı hastalıktan dolayı aile fertlerini bir arada tutma hikayesini anlatıyor. Filmin başrollerini ise Mahmut Cevher, Perihan Savaş ve Ecem Baltacı paylaşıyor.

Bilim kurgu türündeki Bir Nefes Ötede, Paris'te yaşanan büyük bir deprem sonrası yüzeye çıkan bir sisle birlikte şehri ele geçiren kaos sırasında hayatta kalma mücadelesi veren bir ailenin hikayesini konu alıyor. Filmin başrollerinde ise Romain Duris ve Olga Kurylenko yer alıyor.

Küçük sinema severler vizyon takvimi bu hafta da sizi es geçmemiş. Animasyon türündeki Tayo Küçük Otobüs, kendilerini oyuncak arabaların yer aldığı bir dünyada bulan bir grup arkadaşın maceralarını konu alıyor.

Hayatınızı film tadında yaşamanız dileğiyle :)