Vizyonda Bu Hafta! 27 Temmuz 2018


Temmuz ayının son vizyon haftasında 5’i yerli 5’i yabancı olmak üzere toplamda 10 film vizyona giriyor.

Haftanın ilk yabancı yapımı Madame, Paris’teki yeni evlerine yüksek sosyeteden dostlarını çağıran Bob ile Anne’in bir akşa yemeğiyle değişen hayatlarını anlatıyor. Son dakikada eklenen 13.konuk Anne’yi uğursuzluk getirir diye rahatsız edince çareyi hizmetçisi Maria’yı da yüksek sosyeteden gösterip yemeğe katılmasında bulur. Olaylar da bundan sonra eğlenceli bir hal alır. Amanda Sthers'in yazıp yönettiği filmin oyuncu kadrosunda Rossy de Palma, Toni Collette ve Harvey Keitel yer alıyor.

Sâlâh Birsel'in aynı adlı romanından uyarlanan Mehmet Güreli'nin ikinci uzun metraj filmi Dört Köşeli Üçgen, bir tütün fabrikasında bekçi olarak çalışan herkesi ve her şeyi görüp izlemeyi, bütün ayrıntıları öğrenmeyi kendine ilke edinmiş adamın hikayesini anlatıyor. Dörtgenin üç köşesi mi vardır yoksa dörtgenin köşesinde durduğunda, üç köşeyi gördüğün için, üç köşesi mi vardır? Bir dörtgen, üç köşeli de olabilir mi?

Haftanın komedi dram türündeki bir diğer yabancı yapımı Sıkı Dostlar. Kendisi gibi asker olan oğlunun ölüm haberini duyan Doc, 30 yıldır görmediği Vietnam’da savaştığı dostlarını arayarak oğlunu uğurlar. Richard Linklater'ın yönettiği filmin başrollerinde Bryan Cranston, Laurence Fishburne ve Steve Carell yer alıyor.

Mission: Impossible serisi 6.filmi Mission: Impossible - Yansımalar ile bu hafta beyaz perdede. Film, yanlış giden bir görev sonucu Ethan Hunt ve ekibinin zamana karşı yarışını aksiyonlu bir şekilde izleyiciye aktarıyor. Filmde serinin müdavimlerinden Tom Cruise, Simon Pegg, Ving Rhames başroldeyken onlara bir önceki filmde olduğu gibi Alec Baldwin, Rebecca Ferguson ve Sean Harris eşlik ediyor.

Belgesel türündeki Yaşar Kemal Efsanesi, dünyaca ünlü yazar Yaşar Kemal'in doğumundan ölümüne tüm hayatı, kendi ağzından ve hayatına yakın tanıklık etmiş dostlarının anlatımlarıyla sevenleriyle buluşuyor.

Üç Harfliler: Marid ve Şeytan-ı Racim filmlerinin yönetmeni Arkın Aktaç'ın yönettiği senaryosuna ise, Üç Harfliler ve Şeytan-ı Racim serilerinde hem yönetmenlik hem senaristlik yapan Murat Toktamışoğlu imza attığı Kadir Azabı korku severlere korkunç dakikalar yaşatacak gibi. Başarılı bir avukat olan Ozan başarıyla birlikte kibirli ve anlayışsız birine dönüşmüştür. Doğum gününde yaşadığı olaylardan sonra da kâbuslar görerek kaçınılmaz sona doğru gider.

Haftanın animasyon türündeki filmi Dipdip: Bir Okyanus Macerası. Dünyayı suların kaplamasıyla insanlar dünyayı terk etmiş, dünyanın hâkimi sualtı canlılarının olmuştur. Ahtapot Dipdip ve arkadaşları ise bu dünyanın dışına çıkma konusunda oldukça kararlıdır.

Joe Kelly'nin aynı adlı çizgi romanından Anders Walter'in uyarladığı Dev Avcısı, gerçek hayatta yaşadıklarıyla başa çıkabilmek için canavarların dünyasına sığınan dev avcısı Barbara Thorson'ın hikâyesini konu alıyor.

Kaçıranlar veya tekrar izlemek isteyenler için Enes Batur Hayal mi Gerçek mi? ve Bizim Köyün Şarkısı filmleri 2.kez vizyonda!

Hayatınızı film tadında yaşamanız dileğiyle :)