Vizyonda Bu Hafta! 29 Aralık 2017


Bu hafta 2'si yerli 6'sı yabancı olmak üzere toplamda 8 yeni film vizyona giriyor.

Haftanın ilk yapımı dram, müzikal türündeki Hugh Jackman, Rebecca Ferguson ve Michelle Williams gibi isimlerin yer aldığı Muhteşem Showman. P.T. Barnum'ın hırsı ve hayal gücünden esinlenilen film,  şov dünyasının yükselişini anlatıyor.

Macera, fantastik türündeki Jumanji: Vahşi Orman, dört maceracı arkadaşın, her biri özel güçlere sahip avatarlara dönüşerek, Jumanji'nin tehlikeli dünyasında mahsur kalmasını ele alıyor. Bu dört arkadaş hayatlarının en tehlikeli macerasına atılıp kurtulabilecekler mi yoksa sonsuza dek Jumanji'nin içinde mi kalacaklardır? Jake Kasdan'ın yönetmenliğini üstlendiği filmin oyuncu kadrosunda Dwayne Johnson, Kevin Hart, Karen Gillan ve Jack Black yer alıyor. 

Haftanın bir diğer yabancı yapımı animasyon, biyografi yüzündeki Vincent'ten Sevgilerle. Film, ünlü ressam Van Gogh'un hayatını, ressamın tablolarından esinlenerek estetiksel bir açıyla gözler önüne seriyor. 

Dram türündeki Anons, ordudan tasfiye edilmiş dört eski askerin bir gece boyunca süren yolculuğunu konu ediniyor.

Robin Campillo'nun yönettiği ve prömiyerini Cannes Film Festivali'nde gerçekleştiren Kalp Atışı Dakikada 120, 1990'ların başında AIDS'e karşı farkındalık yaratmak için çabalayan Act-Up Paris aktivist örgütünün hikyesini ele alıyor.

Haftanın korku türündeki filmi Maggie Q'nun başrolünde yer aldığı Karabasan filmi. Kendini karanlık bir ruh ile mücadele içerisinde bulan Alice'in hikayesi sizi oldukça korkutacak gibi gözüküyor. 

Haftanın komedi filmi  Parayı Bulduk, figüranlık için film seti zannettiği gizli bir kumarhaneye giden Artist Kemal'in orada çalışmaya başlamasıyla gelişen olayları eğlenceli bir şekilde ele alıyor.

Haftanın son yapımı dram türündeki Asya. 70 yaşındaki Pier, beynindeki tümörün büyümesiyle acılarının son bulması adına ötenazi kararı alır. Bu aşamada Asya adındaki bir bakıcıyla tanışması yaşamının geri kalan kısmını farklı bir şekilde geçirmesini sağlayacaktır.

Herkese sinema dolu bir vizyon haftası diliyoruz..:)