Vizyonda Bu Hafta! 3 Ağustos 2018


Ağustos ayının ilk vizyon haftasında 2'si yerli 6'sı yabancı olmak üzere toplamda 8 film vizyona giriyor.

Alexandra Bracken'ın romanından Jennifer Yuh Nelson tarafından beyaz perdeye uyarlanan Karanlık Zihinler haftanın ilk yabancı yapımı. Film, Amerika’da belli bir kesimin ölümüne sebep olan veba salgınından özel güçler yaratarak kurtulan bir grup gencin hikâyesini konu alıyor.

Komedi türündeki Canavar Gibi Frankenstein, mafya babası Kenan ile ters düşen üçkâğıtçı Gürbüz'ün atıldığı maceraları eğlenceli bir şekilde ele alıyor. Şevket Çoruh’un başrolünde olduğu filmde ona Ruhi Sarı, Bülent Çolak ve Ayça İnci eşlik ediyor.

Eric LeMarque'ın aynı isimli eserinden beyaz perdeye uyarlanan Sıfırın Altında: Dağdaki Mucize, geçmişte yaşadığı travmaları atlatmak için bir dağ başına yerleşen Eric’in kar fırtınası sonucu verdiği hayatta kalma mücadelesini anlatıyor.

Komedi, animasyon, müzikal muhteşem üçlüsü bir arada birleşmiş ve Christopher Robin filmi ortaya çıkmış. Ewan McGregor’un başrolünde olduğu film, yıllar sonra kendi hayatını ve ailesini kuran, memnun kalmadığı bir işte çalışan Christopher Robin’in çoçukluk arkadaşı Pooh ve diğerleriyle tekrardan yollarının kesişmesini konu alıyor.

Bu hafta komedi, animasyon, müzikal muhteşem üçlüsüne doyamayacaksınız gibi gözüküyor Genç Titanlar Filmi de bu muhteşem üçlüye dâhil. Animasyon, Hollywood’da dikiş tutturmak isteyen Genç Titanlar’ın dünyayı ele geçirmek isteyen Süper-Kötü’ye karşı bir mücadele içine girmelerini anlatıyor.

Korku türündeki Şeytan Kapısı, aniden ortadan kaybolan anne ve oğlunu bulmak için araştırmalara başlayan iki ajanın karşı karşıya kaldığı tuhaf olayları ele alıyor.

68. Berlin Film Festivali'nde Altın Ayı için yarışan Eva; Bertrand ve Eva’nın arasındaki takıntılı ilişkiyi anlatıyor. Başrolünde Isabelle Huppert'ın yer aldığı filmde ona Gaspard Ulliel ve Julia Roy eşlik ediyor.

İzlemediyseniz kesin izlemeniz gereken ikinci kez vizyona giren Kelebekler’i kaçırmamalısınız, filmi izleyip de doyamadıysanız tekrar izleme fırsatını sizlere sunuyorlar. Oyunculukları şahane, konusu müthiş, mizahı zekice olan film, babalarının kendilerini çağırmasıyla otuz yıl sonra köylerinde bir araya gelen üç kardeşin hikâyesini anlatıyor.

Hayatınızı film tadında yaşamanız dileğiyle :)