Vizyonda Bu Hafta! 3 Kasım 2017


Kasım ayının ilk vizyon haftasına girdik. Bu hafta 3'ü yerli 3'ü yabancı olmak üzere toplamda 6 yeni film vizyona giriyor. 

Youtube'da ünlü olan OHA Diyorum ekibinin çıkardığı OHA Diyorum filmi, Melih, Fırat ve Alper'in; Fırat'ın arabasını çalan hırsızların peşine düşmeleriyle yaşadıkları komik olayları konu alıyor. Filmin oyuncu kadrosunda Melih Abuaf, Fırat Sobutay ve Alper Rende yer alıyor. 

Ünlü korku serisi Testere'nin yeni filmi Testere: Jigsaw Efsanesi, öldüğü bilinen ve sıra dışı cinayetleriyle tanınan John Kramer'in işlediklerine benzer cinayetlerin işlenmesiyle gelişen olayları ele alıyor. Yoksa John Kramer ölmedi mi? Merak ediyorsanız cevabı bu hafta sinemalarda...

Bir devam filmi daha vizyonda; 2016 yılında vizyona giren Dünyanın En Güzel Kokusu, Dünyanın En Güzel Kokusu 2 adıyla beyaz perdede. İlk filmde birlikte olduğu Derya'nın ölümü üzerine dünyası yıkılan ve bununla başa çıkmaya çalışan Hakan'ın hikayesi anlatılıyor. Filmin başrollerinde Rıza Kocaoğlu, Tuba Ünsal ve Bestemsu Özdemir yer alıyor.

Haftanın bir diğer komedi yapımı Kolpaçino ekibinin içinde yer aldığı Ketenpere. Film, diziler için figüran koordinatörlüğü yapan, zaman zaman kendisi de küçük roller alarak geçimini sağlayan Kalender'in başından geçenleri konu ediniyor. Şafak Sezer'in başrolünde yer aldığı filmin diğer oyuncu kadrosunda Hakan Ural, Mehmet Esen, Elif Erol ve Orhan Aydın yer alıyor.

Cannes'da Altın Palmiye ödülünü kazanan Kare. Film, müzede sergilenecek Arjantinli bir sanatçının yeni enstalasyonu 'Kare'nin tanıtımında çok tuhaf bir kampanyanın hazırlanmasıyla tam bir kargaşa ortamı oluşur. Ruben Östlund'un yönetmenliğini üstlendiği filmin oyuncu kadrosunda ise Claes Bang,  Elisabeth Moss ve  Dominic West yer alıyor.

Haftanın son yapımı Oscar Onur Ödülü sahibi Satyajit Ray'in yazdığı, çocuk bilim serisinden uyarlanan Macera Günlükleri: Sihirli Adaya Yolculuk. Film, 9 yaşındaki Mo ve 12 yaşındaki Melody'nin başından geçenleri anlatıyor.

Herkese sinema dolu bir vizyon haftası diliyoruz...