Vizyonda Bu Hafta! 4 Mayıs 2018


Mayıs ayının ilk vizyon haftasında 8'i yerli 7'si yabancı olmak üzere toplamda 15 yeni film vizyona giriyor.

Haftanın ilk yabancı yapımı aksiyon türündeki Suç Takımı. Film, daha önce birçok kişinin ölümüne sebep olan büyük bir soygunu gerçekleştirmiş Merrimen'in çetesinin daha zorlu bir göreve atılarak Merkez Bankası'nı  soymaya çalışmalarını konu alıyor. Filmin oyuncu kadro sunda ise ünlü isimler var; Gerard Butler, Pablo Schreiber ve 50 Cent .

Gizemli filmleri seviyor ve bu gizemleri bulmak için zevkle bir uğraş veriyorsanız Oyun Gecesi tam size göre! Film, bir arkadaş grubunun geleneğe dönüştürdükleri oyun gecelerinin gizemli olaylara dönüşmesi sonucunda başlarına gelenleri anlatıyor. Başrollerde ise Rachel McAdams ve Jason Bateman yer alıyor.

Haftanın komedi yapımı serinin devamı olan 4N1K 2. Film ilk filmde olduğu gibi Yaprak'ın başını çektiği genç bir arkadaş grubunun yaşadıklarını eğlenceli bir şekilde ele alıyor

Taxi (Taksi) filmi tutkunları buraya Taksi 5 vizyonda! İlk serisi 1998 yılında çıkan filmin 5.halkası, Marsilya'ya atanan polis Sylvain Marot'nun yeni geldiği şehirde bir çeteyi yakalama mücadelesini konu alıyor.

Doğruluk mu Cesaret mi oyununu oynamayanınız yoktur herhalde. Masumane bir şekilde birbirimizi,sorduğumuz sorularla ve yaptırdığımız küçük çaplı cesaretliklerle terlettiğimiz oyunun ölümcül bir oyuna dönüşmesini aklımız almaz herhalde değil mi? Ama bu Doğruluk mu Cesaret mi? başka. Arkadaşlar arasında zararsız bir eğlence olarak başlayan oyun, yalan söyleyenlerin ya da cesaret teklifini reddedenlerin cezalandırılmaya başlandığı ölümcül bir oyuna dönüşüyor.

Komedi türündeki Kaç Kaçabilirsen, bir kargo şirketinde kurye olarak çalışan Ergüven ve İsmail kardeşlerin, gizemli bir kargoyu teslim etmek adına başladıkları macerayı ele alıyor. Filmin oyuncu kadrosunda Önder Açıkbaş, Enis Arıkan ve Seda Güven yer alıyor.

Dram türündeki Cano, arkadaşı Cano'nun kaybolduğunu öğrendikten sonra onu arayışa geçen İbrahim'in hikayesine odaklanıyor.

Dikkat çekici konusuyla Mr Gay Syria, iki eşcinsel Suriyeli mültecinin hayatlarını yeniden yaratmaya çalışırken yaşadıklarını anlatıyor.

Onur Öğden'in yönettiği İyi ki Doğdun Abla, bir köyde yaşayan Ferit, Feriz ve Ferda isimli üç kardeşin başına gelenleri anlatıyor. Filmin oyuncu kadrosunda ise Esin Civangil, Metin Keçeci ve Ayhan Işık yer alıyor.

Bu hafta yine bol komedi var vizyonda. Fındık Veresiye, Ordu'nun bir köyünde yaşayan ve birbirine kavuşma ümidinde olan Hacer ile Mehmet'in birlikte olabilmek için çevirdikleri entrikaları konu alıyor.

Paçi: Av Sanatı, 13 yaşındaki Liva’nın dedesiyle birlikte yaşadığı köyde dedesinden atmaca yetiştiriciliği ve kültürüne dair pek çok şey öğrenmesini ele alıyor.

Evet yine bir komedi filmi; Şaşkınlar Çetesi. Film, azılı bir hırsız olan Nedim’in hapishanede hırsızlığa tövbe edip orada aklına gelen fikirle müthiş bir icat keşfetmesini anlatıyor.

Dram türündeki İnatçı Bir Adam, üniversitedeki işinden ayrılıp, karısı ve çocuğu ile birlikte şehirden uzakta bir köyde balık yetiştiriciliği yaparak sakin bir hayat sürmeye çalışan Reza ile çiftliğinin hemen yanındaki 'şirket' arasında çıkan sorunları konu alıyor.

Dram, aksiyon türündeki Son Oyun, Avrupa'nın yeraltı dünyasında karanlık bir geçmişi olan Meftun'un, işlediği suçların kefaretini kendine has bir şekilde ödemeye çalışmasını konu ediniyor.

Animasyon türündeki Renkli Balık: Yeni Dünyalar Kaşifi; Renkli isimli balığın yaşadığı akvaryumun ötesindeki dünyaları küçük Deniz’den öğrenmesiyle Mor Gözlü Ahtapot’un onu engellemeye çalışmasını ele alıyor.

Hayatınızı film tadında yaşamanız dileğiyle :)