Vizyonda Bu Hafta! 5 Ekim 2018


Ekim ayının ilk vizyon haftasında 5’i yerli 2’si yabancı olmak üzere toplamda 7 yeni film vizyona giriyor.

Haftanın ilk yapımı bilim-kurgu aksiyon türündeki Venom: Zehirli Öfke. 1993 yılında vizyona giren Venom: Lethal Protector filmini temel alan Venom, Eddie Brock’un Life Foundation örgütüne katılmasını ve sonrasında Venom’a dönüşmesini anlatıyor. Ruben Fleischer’ın yönetmenliğini üstlendiği filmde başrolde Tom Hardy yer alırken ona Jenny Slate, Riz Ahmed ve Michelle Williams gibi isimler eşlik ediyor.

Bir diğer yapım komedi türündeki Babamın Ceketi. Evlenmek isteyen Aslıhan ile Ferhat’ın önündeki tek engel Ferhat’ın işsiz olmasıdır. Aslıhan’ın babası kalp krizi geçirdikten sonra kızının mürüvvetini görmek ister. Bu süreçte Ferhat babasının desteğini alarak iş bulmaya çalışır.

Johny English macerası kaldığı yerden devam ediyor! Rowan Atkinson'lı Johny English Tekrar İş Başında, bir siber saldırı sonucunda Britanya’daki tüm aktif gizli ajanların kimliklerinin ortaya çıkmasıyla Johny English’in gizli servisin son umudu olarak görev almasını konu ediniyor.

Şimdi sizlere 1967 yılında çekilen "The Persecution and Assassination of Jean-Paul Marat as Performed by the Inmates of the Asylum at Charenton Under the Direction of the Marquis de Sade" filminden sonra en uzun ismi taşıyan “3 Harflilerin Musallat Olduğu Büyülü Konakta Ruh Çağıran Gençlerin Hazin Hikayesi” filminden bahsedeceğim. Korku filmi için bu kadar uzun isim ne kadar etkili olur bilmem ama ismine bakılırsa korkmamak garanti gibi duruyor. Filmi anlatmaya gerek yok ismini okursanız zaten konusunu da okumuş sayılırsınız :)

Komedi türündeki Sokak Sınıfı, okula gitmemek için bin takla atan çocukları sokakta eğitmek için maceraya atılan dört arkadaşın hikâyesine odaklanıyor.

Abdurrahman Öner'in yönetmen koltuğuna oturduğu Aydede, küçük yaşta babasını kaybeden Bekir’in annesi Rabia ile dedesi İlyas’ın hikâyesini anlatıyor.

İstanbul Muhafızları: Ab-ı Hayat Çeşmesi, çizgi dizisi senaristi Aslı ile iki fedainin birlikte atıldığı maceraları konu ediniyor.

Hayatınızı film tadında yaşamanız dileğiyle :)