Vizyonda Bu Hafta! 6 Temmuz 2018


Temmuz ayının ilk haftasında 3’ü yerli 5’i yabancı olmak üzere toplamda 8 film vizyona giriyor.

Haftanın ilk yapımı aksiyonu bol Ant-Man and the Wasp. Bilirsiniz süper kahramanların işi zordur hele hele “baba” rolünü de üstlenmişseler daha da zordur. Buradaki süper kahramanımız Scott Lang, nam-ı diğer Ant Man, hem insanların yardımına koşup hem de çocuğuyla ilgilenmekte zorluklar yaşayan birisidir. Aniden gelen acil durum çağrısı sonrasında Wasp ile birlik olup ortalığın tozunu dumanına katıyorlar. Paul Rudd ile Evangeline Lilly'nin başrollerinde yer aldığı filmin yönetmen koltuğunda ise Peyton Reed oturuyor.

Korku filmi severler toplaşın Hayalet Hikayeleri vizyonda! Film, her şeyden şüphe duyan bir profesörün, içinde üç farklı olayın bulunduğu bir dosyaya rastlamasıyla birçok doğaüstü olayın peşinden gitmesini anlatıyor. Andy Nyman ve Jeremy Dyson'ın yazıp yönettiği filmin oyuncu kadrosunda ise Andy Nyman, Martin Freeman ve Paul Whitehouse yer alıyor.

Hani derler ya çok şey yaşamış, acı çekmiş insanlar hayat okulundan mezun oldum diye Hayat Okulu filmi de; Paul ile Totoche’nin vahşi orman deneyimini, Paul’un Totoche’den öğreneceği hayat deneyimlerini konu alıyor. Nicolas Vanier'in yönetmenliğini yaptığı filmin başrolünde ise François Cluzet ve Jean Scandel yer alıyor.

Haftanın bir diğer korku filmi olan Karantıina XII, bir araştırma için gittikleri adada korku dolu olaylar yaşayan gençlerin hikayesini anlatıyor.

Arjantin’in en önemli edebi eserlerinden kabul edilen, Antonio di Benedetto’nun 1985 yapımlı varoluşçu romanından uyarlanından Zama; 18. yüzyılda İspanya’nın sömürgesi altında olan Paraguay’da yaşanan olayları anlatıyor.

Haftanın komedi türündeki yapımı Dua Et Kardeşiz, memleketlerindeki araziden yol geçeceğini öğrenen Tuğrul ve Ömer’in başından geçenleri anlatıyor.

Animasyon türündeki Kaptan Dandun, Sharky isimli geminin kaptanı ve mürettebatının yeni bir maceraya yelken açmalarını konu alıyor.

Son olarak eğer vizyon haftası sırasında fırsat bulup izleyemediyseniz Deliha 2 bu hafta tekrar vizyonda, haberiniz olsun!

Hayatınızı film tadında yaşamanız dileğiyle :)