Vizyonda Bu Hafta! 7 Eylül 2018


Eylül ayının ilk vizyon haftasında 3'ü yerli 4'ü yabancı olmak üzere toplamda 7 yeni film vizyona giriyor.

Haftanın gerilim, aksiyon türündeki yapımı Alfa Kurt; Avrupa’da 20.000 yıl önce, kabilesiyle çıktığı ilk avda yaralanan ve ölüme terk edilen adamın, sürüden ayrılan kurt ile alışılmadık dostlarını konu ediniyor. Kodi Smit-McPhee'nin başrolünde yer aldığı filmde ona Natassia Malthe ve Leonor Varela gibi isimler eşlik ediyor.

Alman auteur Christian Petzold'un Berlin Film Festivali'nde dünya prömiyerini yapan son filmi Transit aynı zamanda Anna Seghers'in 1942 tarihli romanından uyarlanma. Filmde günümüzün göçmen krizine Avrupa’nın geçmişinden bakılırken arada kalmışlığa da göz atılıyor.

Michael Soussan'ın gerçek hikâyesine dayanan Komplo, genç bir Birlemiş Milletler temsilcisi olarak çalışan Michael’ın yaşadıklarını ve Birleşmiş Milletler’in Oil for Food programı için bağış toplama çabalarını konu alıyor.

Dram türündeki Baba Nerdesin Kayboldum, babasının ölümünden sonra hayata ve aşka yeni bir bakış açısıyla bakmaya çalışan Aşkın’ın hikâyesine odaklanıyor.

Haftanın korku türündeki yapımı Zifir-i Azap, Hakan ve yakın arkadaşlarının bir defile peşine düşmeleriyle başlarına gelen esrarengiz olayları konu alıyor.

Ailenize birlikte keyifle izleyebileceğiniz Keloğlan, Keloğlan ve arkadaşlarının doğa ve hayvanları korumak için gösterdikleri çabayı konu ediniyor.

Animasyon türündeki Arı Maya 2: Bal Oyunları’nda; meraklı ve maceracı Arı Maya, Buzztropolis Kraliçesi'ne herkesin içinde itiraz edip onu kızdırınca kovanını kurtarmak için uyumsuz böceklerle birlikte Bal Oyunları’na katılmak zorunda kalır. 

Hayatınızı film tadında yaşamanız dileğiyle :)