Vizyonda Bu Hafta! 9 Kasım 2018


Bu hafta 2’si yerli 4’ü yabancı olmak üzere toplamda 6 yeni film vizyona giriyor.

Haftanın ilk yapımı serilere doyamayan Çakallarla Dans 5. Komedi türündeki film, birbirinden uzak kalan ekibin Kayınço Gökhan’ın 17 yaşında bir kızının olduğu ortaya çıkınca tekrar bir araya gelmelerini eğlenceli bir şekilde anlatıyor. Serinin diğer filmlerinde de olduğu gibi Murat Şeker’in yönetmenliğini üstlendiği yapımın oyuncu kadrosunda ise Şevket Çoruh, İlker Ayrık, Timur Acar ve Murat Akkoyunlu gibi ünlü isimler yer alıyor.

Julius Avery'nin yönetmenliğini yaptığı aksiyon türündeki Overlord Operasyonu, Normandiya Çıkarması’na saatler kala Amerikan paraşütçü askerlerden oluşan bir ekibin görevi tamamlama süreçlerini anlatıyor.

İçerisinde biraz komedi biraz dram barındıran Batlır, gözüne hoş görünmeyen fiziksel farklılığını ortadan kaldırabilmek için ameliyat olması gereken Batlır’ın bilgi yarışmasına katılıp o parayı kazanmak için girdiği mücadeleyi anlatıyor.

İtalyan yönetmen Dario Argento tarafından çekilen 1977 yapımı kült korku filmi Suspiria, Almanya’daki bir dans okuluna başlayan genç bir balerini ve okulun etrafında gelişen tekinsiz olayları konu alıyor. Filmle ilgili dikkatimi çeken şey ise filmin başrol oyuncusu olan Dakota Johnson’ın çekimlerden sonra psikolojik terapi gördüğünü açıklaması oldu. Bu derecede ne olmuş olabilir diye düşünüyorsanız şayet cevabı sinema salonlarında :)

Bir masalın animasyonu olan Cinderella, klasikleşmiş hikâyesine farklı bir bakış açısı sunarak izleyenlerini şaşırtacak gibi görünüyor. Baloda güzel vakit geçirmeyi planlayan Sindirella bu defa kendi sırrıyla gündeme gelmiyor prensin büyük sırrını keşfediyor: Gerçek prens bir fareye dönüştürülmüştür!

Emily Danforth'un romanından uyarlanan, Desiree Akhavan'ın yönetmenliğini üstlendiği ve Sundance'te ödül kazanan filmi Cameron Post'a Ters Terapi, özgün bir büyüme hikâyesini anlatıyor.

Hayatınızı film tadında yaşamanız dileğiyle :)