Vizyonda Bu Hafta! 9 Şubat 2018


Şubat ayının ikinci vizyon haftasında 2'si yerli 3'ü yabancı olmak üzere toplamda 5 yeni film vizyona giriyor.

Haftanın ilk yabancı yapımı Grinin Elli Tonu ve Karanlığın Elli Tonu filmlerinin devamı olan Özgürlüğün Elli Tonu. Anastasia ve Christian, ilişkilerinde yaşadıkları gelgitli zamanların ardından nihayet evlilik yoluna girmiştir. Ama çiftin bu mutlu hayatı Jack'in hayatlarını alt üst etmesiyle sarsılacaktır. Dakota Johnson ve Jamie Dornan'ın başrolünde yer aldığı filmin yönetmen koltuğunda James Foley oturuyor.

Haftanın yerli yapımı belgesel türündeki Güzel Adam Süreyya. Belgesel; Fikret Orman, Metin Tekin, Ali Gültiken, Feyyaz Uçar ve Ricardo Querasma gibi birçok önemli futbol insanının tanıklıklarıyla Beşiktaş'ın simge isimlerinden biri haline gelen emektar malzemeci Süreyya Soner'in hikayesini konu alıyor. 

Şahan Gökbakar'ın başrolünde yer aldığı ve senaryosunda da yer aldığı Kayhan, eline geçen yıllıktan lise arkadaşlarının aslında kendisinden nefret ettiğini öğrenen Kayhan'ın intikam alma çabasını konu alıyor.

Animasyon türündeki ilk yabancı yapım Jian Liu'nun 2017 Berlin Film Festivali'nde prömiyerini gerçekleştiren animasyon filmi İyi Günler; Xiao Zhang'ın, kendisinin ve paranın peşinde olanlardan kaçma mücadelesini anlatıyor.

Haftanın ikinci animasyon yapımı Sergio Manfio'nun yönetmenliğini üstlendiği Leo Da Vinci: Mona Lisa Macerası. Film, tasarladığı icatları hayata geçirmeye çalışan genç Leonardo Da Vinci ile arkadaşları Lorenzo ve Lisa'nın maceralarını eğlenceli bir şekilde ele alıyor. 

Hayatınızı film tadında yaşamanız dileğiyle..:)