Weinstein Company'nin Yaptığı The Current War 2018'e Ertelendi


Weinstein skandalının etkileri sürüyor. Şirket tarafından yapılmakta olan dönem filmi The Current War'un 2018'e ertelenmesi de skandalın ortaya çıkardığı problemlerden biri daha olarak karşımıza çıktı. 24 Kasım 2017'de Amerika'da vizyona girmesi gereken, başrolünü Benedict Cumberbatch'in üstlendiği filmin ödül sezonunda adından bahsettirmesi bekleniyordu.

Cumberbatch'in Tomas Edison'u canlandırdığı The Current War, ünlü mucidin Michael Shannon tarafından canlandırılan George Westinghouse'a karşı olan mücadelesini konu alıyordu. Filmde ayrıca Nicholas Hoult, Nikola Tesla rolünde Westinghouse'a Edison karşısında yardım etme görevinde olacak. Filmde ayrıca Tom Holland, Katherine Waterson, Tuppence Middleton ve Matthew Macfayden gibi isimler rol alıyordu. Filmin yönetmeni ise Alfonso Gomez-Rejon.

The Weinstein Company'nin Oscar iddialısı yapımın vizyona giremeyecek olması şirket için en büyük kayıplardan bir başkası oldu. Filmin 2018'in hangi döneminde vizyona gireceği bilinmiyor. Şirketin bir başka filmi Polaroid; planlandığı gibi Amerika'da 22 Kasım'da, Paddington 2 ise yine Amerika'da 2 Ocak 2018'de vizyona girecek. Ülkemiz vizyon tarihlerindeki durumun ise ne olduğuna dair bir bilgimiz şu an için yok. Şirket ayrıca Robert De Niro filmi War With Grandpa'nın da 23 Şubat olan Amerika vizyon tarihini değiştirmedi.