Zeyna Ekranlara Farklı Tercihlerle Dönebilir


Büyük ihtimalle hepiniz çok seviyordunuz ya da ben öyle umuyorum. Zeyna ya da orijinal adıyla Xena: Warrior Princess ekranlara geri dönüyor. NBC kanalında yayınlanacak olan yeniden yapımın pilot bölümünün yapımcısı eski diziyle her şeyin birebir olmayacağını ve yeni karakterin gururlu lezbiyen bir kahramana dönüşeceğini belirtti.

“Bu yeniden yapımı tamamen değiştirecek” diyen Javier Grillo-Marxuach, ayrıca The CW kanalında yayınlanan ve açık gay karakter barındıran The 100’ün arkasındaki isimlerden. Kendisi geçenlerde Tumblr’dan kendisine yöneltilen bir soruya “ Zeyna farklı nedenlerden dolayı çok farklı bir dizi olacak. Eskiyi tamamen almanın anlamı yok. 90’larda bu mümkün değildi ama Zeyna artık farklı şeyleri keşfedebilir. Bu ayrıca benim de dünya görüşüm ve biraz araştırırsan ne olduğunu anlamakta zorlanmazsın.” Şeklinde konuşarak hem The 100’a atıfta bulundu hem de yeni dizi ile ilgili önemli bir ipucu vermiş oldu.

Orijinal dizide Zeyna karakterini Lucy Lawless canlandırırken, onun partneri olan Gabrielle’i Tenee O’Connor oynuyordu ve bu ikilinin arasındaki romantik kimya sürekli konuşulan bir şeydi. Zeyna hayranlarının savaşçı prensesin Gabrielle ile arasındaki uyumu kurguladıkları hikayeleri internetten okuyabilirsiniz.

Lawless da konu ile ilgili 2003 yılında verdiği bir röportajda karakterin kesinlikle eşcinsel olduğunu düşündüğünü söylemişti. Bunun nedeninin ise dizinin final bölümündeki Gabrielle’e ağızdan ağıza su verdiği sahne olduğunu söylemişti. Lawless, “Bu daima ‘O olabilir ya da olmayabilir’ tarzındaydı fakat finaldeki su sahnesi benim için bir kanıt. Onun biseksüel olduğunu ya da buna benzer düşünceler taşıdığını düşünmedim. Aptal bir adamla evlenmek ona göre değil” diye konuşmuştu.