Vizyonda Bu Hafta! 5 Ocak 2018


Bu hafta beyaz perdede yabancı filmler hakimiyetini gösterirken haftanın tek yerli yapımı yılın en çok beklenen filmlerinden Arif v 216.

G.O.R.A filmiyle tanıştığımız Arif ve Robot 216 karakterlerini yeniden bir arada gördüğümüz filmde fragmandan da anlaşılacağı üzere çok eğleneceğiz gibi duruyor. Sinema salonları hafta sonu dolacak demedi demeyin :) Kıvanç Baruönü'nün yönetmenliğini yaptığı filmin senaryosu Cem Yılmaz'a ait. Oyuncu kadrosunda ise Cem Yılmaz, Ozan Güven, Seda Bakan ve Zafer Algöz gibi ünlü isimler yer alıyor.

Yok eğer "Ben eğlenme havamda değilim biraz korkmaya ihtiyacım var" diyorsanız da Ölüm Odası sinema salonlarında sizleri bekliyor olacak. James Franco'nun başrolünde yer aldığı film, abilerini kurtarmak için banka soymak zorunda kalan iki kız kardeşin, soymaya çalıştıkları bankanın kasasında ummadıkları bir şeyle karşılaşmalarını gerilimli bir şekilde ele alıyor. 

Biyografi türündeki İngiltere Benim, 1970'lerde Manchester'da Morrissey'in yürüdüğü sokakları, ilham aldığı müzikleri, kitapları; dönemin atmosferini titiz bir şekilde beyaz perdeye yansıtıyor. 

Çocuğunuzla birlikte keyifli dakikalar geçirmek istiyorsanız animasyon türündeki Bobi: Dikenlerin Gücü Adına! tam size göre! Afacan bir kirpinin hafızasını kaybetmesinin ardından dostlarının yardımıyla unuttuğu şeyleri yeniden hatırlamasını konu alan film, içinde dostluk, beraberlik ve sorumluluk barındırıyor.

Herkese sinema dolu bir vizyon haftası diliyoruz :)